Weer topgroei detailhandel

Vrijdag 31 juli 2020

De Nederlandse detailhandel heeft het met een plus van 9,8% in juni weer uitstekend gedaan, zelfs nog beter dan in mei.
Weer topgroei detailhandel
Weer topgroei detailhandel

De totale Nederlandse detailhandel pluste met 9,8%, waarbij de food met +6,5% hier onder bleef. Ook bij de omzet in non-food was dat het geval, hoewel deze groei met 8,5% (volume +6,7%) natuurlijk eveneens prima was.

De doe-het-zelfwinkels, waaronder keukens en vloeren, plusten met 24,1% weer uitstekend! Maar ook winkels in meubels en woninginrichting zijn gigantisch doorgestegen: van +8,7% in mei naar de best presterende brache van maar liefst 25,2% in juni! Ook recreatie-artikelen (+18,6%) en consumentenelektronica en witgoed (+21,7%) deden het beide beter dat in mei.

De daling van schoenen en lederwaren (-10,5%) halveerde en kleding (-6,9%) nam gelukkig zelfs met driekwart af, hoewel dit natuurlijk nog ltijd zorgelijk blijft.

De groei van online-omzet bleef hoog: Via pure webshops werd in juni 40,9% meer verkocht dan een jaar eerder. Multi-channelers boekten een plus van 50,6%, totaal kwam uit op 45,1%.




Links

www.cbs.nl

Tags

Nieuws, interieur, wonen, woning, wonen, woninginrichting, vertrouwen, economie, indicator, consumptie, consument, uitgaven, bestedingen, consumentenvertrouwen, koopbereidheid, omzet, detailhandel, woninginrichting, retail, winkel, prijzen, shop, outlet, webwinkel, online, non-food, duurzaam, duurzame consumptiegoederen, #cbs

Gerelateerd nieuws
Cloudpillo op Forbes-lijst
De opname van Lars van der Wijst en Jens Timmers, oprichters van het slaapmerk Cloudpillo, in de prestigieuze Forbes 30 Under 30 Europe-lijst is een opvallende erkenning voor een jong merk in de slaap- en interieurbranche.
lees verder
Carlo van Groter in Wonen
Een interessant gesprek met Carlo Heinemans, manager woninginrichting van de complete interieurzaak ('woonzinnig compleet') Groter in Wonen in Gronsveld.
lees verder
 
Quinti verrast in Milaan
lees verder
Stijlvolle schoonlooptegels Bodiax
Nieuw bij Heditex: de Bodiax Bern schoonlooptegel in het formaat van 50x50 cm – flexibel, stijlvol en projectproof.
lees verder
 
Nieuwe directie Vepa
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden