Weer daling omzet meubelwinkels

Maandag 04 november 2024

De Nederlandse detailhandel heeft in september 2,6% meer omgezet. Maar de omzet in Meubel- en woninginrichtingswinkels daalde opnieuw, gelukkig wel veel minder dan vorige maand. Doe-het-zelf, keukens en vloeren bleven positief.
Weer daling omzet meubelwinkels
Weer daling omzet meubelwinkels Weer daling omzet meubelwinkels

Bij een omzetgroei van 2,6% t.o.v. september 2023 was het verkoopvolume van de Nederlandse retail 1,2% hoger. De omzet van de non-food (inclusief detailhandel niet-in-winkel) groeide met 5,2%, terwijl de omzet van de foodsector (winkels in voedings- en genotmiddelen) kromp met 1,8%. Online is 10,5% meer omgezet dan een jaar eerder.

Non-food
De omzet van de non-food (inclusief detailhandel niet-in-winkel) groeide in september 2024 met 5,2%. Het volume (de voor prijsveranderingen gecorrigeerde omzet) was 4,7% hoger dan een jaar eerder.

De winkels in schoenen en lederwaren, de kledingwinkels, de drogisterijen, de winkels in consumentenelektronica, de winkels in doe-het-zelfartikelen (inclusief keukens en vloeren) en de winkels in recreatie-artikelen hebben in september meer omgezet dan in september 2023. Daarentegen hebben de winkels in meubels en woninginrichting in september minder omgezet.

Online
De online-omzet was in september 10,5% hoger dan in september 2023. Webwinkels (als hoofdactiviteit verkoop via internet) hebben 12,1% meer omgezet. De online-omzet van winkels waarvan de verkoop via het internet een nevenactiviteit is (multi-channelers), was 8,3% lager.

De online-omzet van de kledingwinkels, de winkels in voedingsmiddelen en drogisterijen, de winkels in overige non-foodartikelen en de winkels in consumentenelektronica lag in september 2024 hoger dan in september 2023.



Links

www.cbs.nl

Tags

Nieuws, interieur, wonen, woning, wonen, woninginrichting, vertrouwen, economie, indicator, consumptie, consument, uitgaven, bestedingen, consumentenvertrouwen, koopbereidheid, omzet, detailhandel, woninginrichting, retail, winkel, prijzen, shop, outlet, webwinkel, online, non-food, duurzaam, duurzame consumptiegoederen, kwartaal, vertrouwen, #cbs

Gerelateerd nieuws
 
Tuinstoel schendt modelrecht
lees verder
Uitnodiging RiverEvent 2026
[Sponsored artikel] - De organisatie nodigt je graag persoonlijk uit voor RiverEvent, aan boord van de Blue Rhapsody. Waar 60 producenten hun nieuws en innovaties op het gebied van architectuur, interieur en bouw tonen.
lees verder
Natuurlijke uitstraling behang
De nieuwe behangcollectie Palau van Behangleverancier Eijffinger vertaalt tropische natuur naar gelaagde wanddessins.
lees verder
Volero breidt uit naar het zuiden
Vloerkledenspecialist Volero opent nieuwe showroom op Meubelplein Ekkersrijt in Son en Breugel.
lees verder
 
Aldo Uva terug als ceo Natuzzi
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden