WDSTCK: De Altar

Dinsdag 02 december 2014

Leuk met een goed verhaal: een tafel uit één ongeschonden boomplank. Jesse Sanderson ontwierp de Altar. 'Als het aankomt op ontwerp en creatie is een ding duidelijk: de natuur heeft ons niet nodig.'
WDSTCK: De Altar

De WDSTCK-ontwerper laat de boom de vorm dicteren en vereeuwigt natuurlijke meesterwerken als gebruiksobject.

In hoeverre is het eerbiedig om een eeuwenoude boomplak met authentieke tekening in stukken te verdelen, om deze vervolgens weer als een onsamenhangend geheel aan elkaar te plakken? Wat blijft er over van de meesterwerken waar moeder natuur zo hard haar best op heeft gedaan? De uitzonderlijke blokken gesteende of houten stammen die zich over de jaren cel voor cel hebben gevormd? 

 

Immens Alta(a)r

Geboeid door dit soort vragen ontwierp Jesse Sanderson de Altar, een tafel uit één ongeschonden boomplak, gedragen door een fragiel frame. Jesse: ‘Een boom bestaat uit een netwerk aan lagen, scheuren, vlammen en groeven, zoals de lijnen en rimpels op je huid. Jaar na jaar worden die lijnen complexer en krijgt je huid diepere groeven en meer karakter. Een boom vormt zich op dezelfde manier, maar dan laag voor laag van binnen naar buiten. Wanneer je daar een uitsnede van maakt, verschijnt er een gewelfde omlijsting met daarin een tekening waaruit de boomgroei is af te lezen. De Altars bieden me de kans dit soort natuurlijke meesterwerken te vereeuwigen als gebruiksobject.’ Bij het vinden van de juiste stam is Jesse in staat uitzonderlijk grote Altar exemplaren tot wel acht meter lang uit één boomplak te creëren. Een voorbeeld van zo’n immense Altar is bijvoorbeeld te vinden bij conceptstore SPRMRKT in Amsterdam.

 

Europees hout

Jesse kiest bewust voor Europees, liefst inlands, hout in tegenstelling tot het tropische hout dat veelal voor tafels wordt gebruikt. Jesse: ‘Europees hout past qua uitstraling van nature in onze omgeving. Waarom zou je het op een ander continent willen zoeken, als je dichter bij huis genoeg bijzondere stammen van eiken, plataan, iepen en esdoorn kunt vinden. Ons lokale hout mag ook worden gezien.’

 

Van Free Flow naar Clean Cut

De naam Altar is te herleiden naar de manier waarop de boomplank wordt gedragen door een fragiel metalen frame. Elk blad wordt intensief afgewerkt met een uiterst matte lak waardoor de originele boomtekening goed zichtbaar blijft. De Altars zijn verkrijgbaar in zowel een gewelfde ‘Free Flow’ versie met originele inhammen en scheuren, als de subtielere ‘Clean Cut’ met rechte zijkanten. Inmiddels is een scala aan showmodellen te vinden bij verschillende retailers door het land. 

 

 



Links

www.wdstck.eu

Tags

hout, boom, boomplank, tafel, tafelblad

Gerelateerd nieuws
Nieuwe onderstellen Lotus
De Lotus-serie van LD Seating is uitgebreid met twee nieuwe onderstellen. Daarmee krijgt de populaire conferentiestoel, ontworpen door Martin Ballendat, nog meer toepassingen in onder meer werkplekken, hospitality-interieurs en woningen.
lees verder
Imm cologne lanceert india
Koelnmesse, organisator van onder meer Imm cologne, lanceert een nieuw internationaal B2B-event: Imm india. In samenwerking met Indiase brancheorganisaties organiseert de beursgigant op 11–14 maart 2026 een interieurvakbeurs in het India International Convention and Expo Centre in New Delhi.
lees verder
Studenten op DDW
Zes creatieve vakscholen bundelen de krachten voor een gezamenlijke presentatie van studenten op de Dutch Design Week in oktober.
lees verder
Take Teak nieuw in De Woonindustrie
Tijdens de komende Najaarsvakdagen wordt Take Teak geïntroduceerd als nieuw merk in De Woonindustrie. Vanaf 1 september is Take Teak permanent te vinden op de begane grond in De Woonindustrie in Nieuwegein.
lees verder
Goede woonkeuzes geven mentale rust
[Sponsored artikel] - Een huis is de plek waar je tot rust komt, waar je oplaadt, denkt, leeft en jezelf mag zijn. Toch is het niet altijd vanzelfsprekend dat die ruimte ook mentaal rust geeft.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden