Volledig recyclebaar matras

Dinsdag 04 december 2018

Het is zover: DSM-Niaga en Royal Auping hebben een modulaire matras gerealiseerd die volledig gerecycled kan worden.
Volledig recyclebaar matras

Vorig jaar kondigden beide bedrijven reeds aan bezig te zijn met de ontwikkeling van zo'n matras. Elk onderdeel van het nieuwe ontwerp kan eenvoudig worden gescheiden en is volledig recyclebaar voor hergebruik in een nieuw matras. Bijkomend voordeel is dat ook onderhoud voor kwaliteits- en hygiënedoeleinden mogelijk is. De eerste matrassen worden nog vóór het einde van het jaar geplaatst in de resorts van Landal GreenParks.

Geclaimd wordt dat de volledig recyclebare matras uitblinkt in luchtstroming. Het heeft een modulair ontwerp dat bestaat uit zes componenten: de tijk, comfortlaag, pocketveer, vilten vloer, ritsen en tape die worden samengehouden door garen en herbruikbare lijm.

 

Matrassen zijn volgens DSM-Niaga en Auping een van de belangrijkste bijdragers aan het wereldwijde stortafval vanwege de complexe combinatie van aan elkaar gelijmde materialen. Naar schatting worden er jaarlijks alleen al in Nederland 1,5 miljoen matrassen verwijderd, 35 miljoen in Europa en 20 miljoen in de VS.

 



Links

www.auping.nl
www.niaga.world

Tags

Nieuws, wonen, woon, woning, interieur, inrichting, bed, meubel, slaap, slapen, matras, ledikant, nachtrust, online, e-commerce, interieurwinkel, e-business, Ecommerce, internet, shop, webshop, recycle, duurzaam, hergebruik, circulair, cradle-to-cradle, tapijt, #auping, #dsm, #niaga, #dsmniaga

Gerelateerd nieuws
Cloudpillo op Forbes-lijst
De opname van Lars van der Wijst en Jens Timmers, oprichters van het slaapmerk Cloudpillo, in de prestigieuze Forbes 30 Under 30 Europe-lijst is een opvallende erkenning voor een jong merk in de slaap- en interieurbranche.
lees verder
Carlo van Groter in Wonen
Een interessant gesprek met Carlo Heinemans, manager woninginrichting van de complete interieurzaak ('woonzinnig compleet') Groter in Wonen in Gronsveld.
lees verder
Lichte daling Belgische textielomzet
Fedustria heeft de marktinformatie gepubliceerd van de Belgische textielmarkt, waarbij de omzet in 2024 iets daalde ten opzichte van 2023.
lees verder
 
Natuzzi viert herkomst en toekomst
lees verder
Kantoorruimte huiselijk inrichten!
[Sponsored artikel] - Kantoren kunnen soms kil en afstandelijk aanvoelen, maar dat hoeft helemaal niet zo te zijn! Het is trendy om een kantoor meer huiselijk en gezellig in te richten. Lees snel verder voor onze beste tips!
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden