Volledig recyclebaar matras

Dinsdag 04 december 2018

Het is zover: DSM-Niaga en Royal Auping hebben een modulaire matras gerealiseerd die volledig gerecycled kan worden.
Volledig recyclebaar matras

Vorig jaar kondigden beide bedrijven reeds aan bezig te zijn met de ontwikkeling van zo'n matras. Elk onderdeel van het nieuwe ontwerp kan eenvoudig worden gescheiden en is volledig recyclebaar voor hergebruik in een nieuw matras. Bijkomend voordeel is dat ook onderhoud voor kwaliteits- en hygiënedoeleinden mogelijk is. De eerste matrassen worden nog vóór het einde van het jaar geplaatst in de resorts van Landal GreenParks.

Geclaimd wordt dat de volledig recyclebare matras uitblinkt in luchtstroming. Het heeft een modulair ontwerp dat bestaat uit zes componenten: de tijk, comfortlaag, pocketveer, vilten vloer, ritsen en tape die worden samengehouden door garen en herbruikbare lijm.

 

Matrassen zijn volgens DSM-Niaga en Auping een van de belangrijkste bijdragers aan het wereldwijde stortafval vanwege de complexe combinatie van aan elkaar gelijmde materialen. Naar schatting worden er jaarlijks alleen al in Nederland 1,5 miljoen matrassen verwijderd, 35 miljoen in Europa en 20 miljoen in de VS.

 



Links

www.auping.nl
www.niaga.world

Tags

Nieuws, wonen, woon, woning, interieur, inrichting, bed, meubel, slaap, slapen, matras, ledikant, nachtrust, online, e-commerce, interieurwinkel, e-business, Ecommerce, internet, shop, webshop, recycle, duurzaam, hergebruik, circulair, cradle-to-cradle, tapijt, #auping, #dsm, #niaga, #dsmniaga

Gerelateerd nieuws
Bestellen bij Fonq onmogelijk
Bij de webshops van Fonq en Naduvi kunnen klanten momenteel geen bestellingen plaatsen. Op beide sites verschijnt een melding dat er tijdelijk geen betalingen worden geaccepteerd. Dat melden verschillende retailmedia nadat de holding achter de platforms uitstel van betaling heeft aangevraagd.
lees verder
 
JD betreedt NL markt met Joybuy
lees verder
Uitbreiding kleinere winkels
Ikea groep opent 20 kleine winkels in Europa en Noord-Amerika om zo beter bereikbaar te worden voor consumenten in steden.
lees verder
Certificering voor Deli Home
Deli Home is B Corp gecertificeerd, waarmee het voldoet aan hoge normen op het gebied van ecologische, sociale en bestuurlijke prestaties.
lees verder
Positief besluit overname
Orlando Capital mag Kwantum en Homefashion overnemen, zo is vandaag besloten door de ACM.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden