Vernieuwing in Brussel

Woensdag 08 oktober 2025

Van 2 tot en met 5 november is Brussels Expo het toneel voor de Meubelbeurs Brussel. De vaste afspraak in het najaar biedt ook nu weer een compact en actueel overzicht van wat er in Europa speelt.
Vernieuwing in Brussel
Vernieuwing in Brussel Vernieuwing in Brussel

De beurs blijft herkenbaar in opzet, maar vernieuwt op detailniveau. De organisatie zet sterker in op digitale communicatie en actualiteit, met blogs en sociale media die de verhalen van exposanten en ontwerpers belichten. Ook de contractmarkt krijgt meer aandacht: bedrijven die maatwerk of projectinrichting aanbieden, zijn dit jaar duidelijk gemarkeerd op de plattegrond.

 

In deze blogs van de Meubelbeurs zijn hout, verfijning en ambacht belangrijke thema’s.

  • Theuns toont met Linio een nieuwe collectie in massief eiken met uitgefreesde ribbelprofielen en afgeronde hoeken. (foto 1)
  • Kluskens richt de spotlight op de Unica-stoel, een logisch vervolg binnen de collectie van tijdloze meubelcreaties (foto 2).
  • Nijwie introduceert onder Dutch Industries fineermeubelen in naturel en donkere tinten, passend bij de organische en vintage trend (foto 3).

Daarnaast breiden meerdere producenten hun modulaire programma’s uit met elementen die zowel als kast, tafel of roomdivider inzetbaar zijn. Slimme details, geïntegreerde verlichting of oplaadpunten, tonen hoe techniek en design steeds vaker samenkomen.

 

De organisatie nodigt exposanten overigens van harte uit om een nieuw model of collectie in te zenden voor de Balthazar Awards. Dit vraagt weinig inspanning, hooguit een foto met wat toelichting. In ruil daarvoor wacht de bedrijven op de shortlist extra publiciteit, en dit geldt natuurlijk nog sterker voor de winnaars.



Links

www.meubelbeurs.be
www.kluskens.nl
www.nijwie.nl
www.theuns.be

Tags

Meubelbeurs Brussel, beurs, event, evenement, tentoonstelling, meubel, meubelen, wonen, woning, woon, interieur, inrichting, jeugdkamer, slaapcomfort, Kids' corner, Brussels by Night, Nieuws, slaapbranche, slapen, slaapfabrikant, bed, boxspring, lattenbodem, matras, slaapexposant, slaapsegment, slaapconcept, City, Fushion, Mozaďek, award, winnaar, prijs, uitreiking, balthazar, champagne, #balthazar, #meubelbeursbrussel, #meubelbeurs

Gerelateerd nieuws
Secolo x Tableau in Milaan
Tijdens Milano Design Week 2026 presenteert Secolo voor het eerst een samenwerking met een extern ontwerpstudio. Het merk kondigt een project aan waarbij wordt samengewerkt met het Deense bedrijf Tableau.
lees verder
Innovatie in textielverwerking
De beurs Texprocess 2026 in Frankfurt biedt een strategisch kompas voor investeringen in textielverwerking en wordt tegelijk georganiseerd met de Techtextil.
lees verder
Boone International failliet
Na ruim 70 jaar is helaas het einde gekomen voor Boone International uit Poperinge. De bekende fabrikant van ruimtebesparende meubeloplossingen en opklapbedsystemen is recent failliet verklaard.
lees verder
Geen groei woninginrichting
De Nederlandse detailhandel zet ruim 2% meer om in januari 2026, maar voor de winkels in onder andere woninginrichting was er geen groei.
lees verder
 
Biomaterialen op Spoga+gafa
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden