Verkopen via marktplaatsen

Vrijdag 24 juli 2020

Veel bedrijven verkopen hun producten via een eigen webshop of gebruiken online marktplaatsen zoals Bol.com of Amazon om meer omzet te genereren.
Verkopen via marktplaatsen

Via grotere marktplaatsen als Marktplaats, Bol.com en Amazon is een brede doelgroep te bereiken en daardoor lijken andere marktplaatsen te worden vergeten. Volgens een artikel op Emerce is dat anders in Duitsland, waar het aanbod van online marktplaatsen afgelopen jaren is toegenomen. Waaronder marktplaatsen met een meer specifieke categorie die mogelijk beter bij een bepaalde doelgroep passen. Vanuit uit strategisch oogpunt is het daarom verstandig verkoopactiviteiten te spreiden over meerdere platformen.

Otto is bijvoorbeeld de op één na grootste marktplaats in Duitsland die in sommige categorieën groter is dan Amazon. Bij de verkoop van meubels is Otto misschien tevens wel een betere keuze vanwege meer relevante (filter)opties voor klanten en een passender logistieke afhandeling met bijvoorbeeld aflevering met twee man bij grote producten als meubelen.

Ook andere, meer specifieke platforms, zoals Fonq, Naduvi (Interior Overstock), Home24 en het in de VS succesvolle en inmiddels in Duitsland gelande Wayfair, kunnen interessant zijn voor verkopers van interieurproducten. Verkopers kunnen immers een groot en gericht publiek bereiken en vaak eenvoudiger uitbreiden naar andere landen, soms dus ook buiten Europa.

Voor het verkopen in het buitenland is het overigens wel belangrijk kennis te nemen van wettelijke vereisten. Zo moeten bedrijven die producten in Duitsland willen verkopen en vanuit Duitsland via Amazon willen versturen, een Duits belastingnummer hebben. Sommige marktplaatsen vereisen dat er een Duitstalige klantenservice is.



Links

www.bol.com
www.fonq.nl
www.home24.nl
www.marktplaats.nl
www.naduvi.com
www.ottogroup.com
www.westwing.nl
www.wayfair.com

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, wonen, woon, woning, woninginrichter, retail, etail, winkel, online, meubelen, accessoires, decoratie, economie. meubel, meubelwinkel, e-commerce, internet, woonwinkel, online, webwinkel, webshop, marktplaats, platform, verkoop, #bol, #fonq, #home24, #marktplaats, #naduvi, #ottogroup, #westwing, #wayfair

Gerelateerd nieuws
Faillissement Depot Design
Depot Design, een bekende naam in de Belgische design- en meubelretail en gevestigd in het Brusselse Tour & Taxis, is recentelijk failliet verklaard.
lees verder
Hogere omzet woonproducten
De consumptie van Nederlandse huishoudens groeit volgend het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) met ruim 1% in juli. De groei duurzame consumptiegoederen (onder andere woonproducten) is meer.
lees verder
 
Minder eigen winkels Auping
lees verder
Niehoff sluit aan bij Mix+Match
Het gezamenlijke Mix & Match-concept van 3C Gruppe en Rietberger Möbelwerke (RMW) wordt uitgebreid. Vanaf september 2026 sluit ook eetkamermeubelfabrikant Niehoff aan.
lees verder
Traditionele stoel in nieuw jasje
De traditionele stoel uit de Portugese regio Alentejo krijgt een eigentijdse vertaling. Ontwerper Marco Sousa Santos grijpt met de R&B Dining Chair voor Branca Lisboa terug op een vertrouwd meubeltype.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden