Verkoop Bijenkorf definitief

Maandag 27 december 2021

De Bijenkorf komt definitief in handen van Central Group uit Thailand en de Oostenrijkse Signa Holding.
Verkoop Bijenkorf definitief

De kopende partijen hebben tot een overeenkomst kunnen komen met de huidige eigenaar Selfridges. Door de transactie wordt een groot deel van de Selfridges groep onderdeel van Central en Signa. Het gaat om 18 van de 25 warenhuizen waaronder de Bijenkorf, Arnotts, Brown Thomas en Selfridges. Bij de verkoop horen ook de webwinkels. Er zijn geen financiële details vermeld bij de overname, behalve dat Central en Signa ieder een belang van 50% in handen krijgen. Volgens de BBC gaat bij de verkoop een bedrag gemoeid van £ 4 miljard, omgerekend zo’n € 4,7 miljard.

 

De Bijenkorf kwam in 2011 in handen van Selfridges Group. De Bijenkorf heeft momenteel zeven filialen: in Amstelveen, Amsterdam, Den Haag, Eindhoven, Maastricht, Rotterdam en Utrecht. De webwinkel staat dit jaar op plek 9 in de Twinkle100.

 

Central en Signa hebben een flinke portefeuille van warenhuizen en kochten eerder Globus (Zwitserland), Illum (Denemarken), Kaufhaus des Westens (KaDeWe Group in Duitsland en Oostenrijk) en La Rinascente (Italië). De pro forma jaaromzet voor de gecombineerde warenhuisportefeuille bedroeg € 5 miljard in 2019 en de verwachting is dat dit zal oplopen naar meer dan € 7 miljard in 2024.

 

Bron: Twinklemagazine



Links

www.centralgroup.com
www.debijenkorf.nl
www.signa.at

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, retail, detaillist, detailhandel, winkel, keten, winkelketen, verkoop, overname, fusie, acquisitie, overnemen, verkocht, overgenomen, warenhuis, luxe, vloerkleden, woonaccessoires, amsterdam, filialen, #bijenkorf, #selfridges, #centralgroup, #signal

Gerelateerd nieuws
Verdere daling consumentenvertrouwen
Het consumentenvertrouwen in Nederland blijft dalen. Ook het moment voor doen van grote aankopen wordt steeds ongunstiger voor de consument.
lees verder
 
Nieuwe accountmanager Intr Utrecht
lees verder
Groei Intergamma
Intergamma, het bedrijf achter de Gamma– en Karwei-bouwmarkten, heeft de omzet en marge in 2025 zien stijgen, zo blijkt uit het jaarverslag.
lees verder
Fonq en Naduvi verkocht
De curatoren van woonwebwinkel Fonq hebben de handelsnamen Fonq en Naduvi verkocht. Dat melden verschillende media op basis van informatie uit het faillissementsdossier.
lees verder
 
Vernieuwde Meubelbeurs wereld
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden