Verdere daling nieuwbouwwoningen

Maandag 10 juli 2023

Aantal verkochte nieuwbouwkoopwoningen daalt sterk in het eerste kwartaal van 2023, een trend die al een jaar zichtbaar is.
Verdere daling nieuwbouwwoningen
Verdere daling nieuwbouwwoningen Verdere daling nieuwbouwwoningen

In het eerste kwartaal van 2023 waren er ruim drieduizend transacties van nieuwbouwkoopwoningen, 52,5% minder dan een jaar eerder. Dit is een grotere daling dan in het vierde kwartaal van 2022. Toen daalde het aantal transacties met ruim 50% tot ruim 5 duizend. Dit blijkt uit nieuwe cijfers van het CBS, het Kadaster en Eurostat.

 

Ook bij de bestaande koopwoningen waren er, voor het achtste kwartaal op rij, minder transacties dan een jaar eerder. In het eerste kwartaal van 2023 daalde het aantal met 7,9% ten opzichte van een jaar eerder, tot ruim 40 duizend. In het laatste kwartaal van 2022 werden er ruim 50 duizend bestaande koopwoningen verkocht.

 

De prijzen van bestaande koopwoningen waren in het eerste kwartaal van 2023 lager dan een jaar eerder (0,7%). De gemiddelde verkoopprijs van een bestaande koopwoning bedroeg 417 duizend euro. Het is voor het eerst sinds 2014 dat de prijs van bestaande koopwoningen lager is dan een jaar eerder.

 

De gemiddelde verkoopprijs van een nieuwbouwkoopwoning was in het eerste kwartaal van 2023 504 duizend euro. De prijzen van nieuwbouwkoopwoningen stegen minder hard dan een kwartaal eerder. De prijzen van nieuwbouwkoopwoningen waren 3,6% hoger dan in hetzelfde kwartaal een jaar eerder. In het vierde kwartaal van 2022 was de prijs nog 6,6% hoger dan een jaar eerder.

 

De huizenprijzen (nieuwbouw- en bestaande koopwoningen) in Nederland lagen in het eerste kwartaal van 2023 0,1% lager dan een jaar eerder. Nederland is hiermee één van de zes landen - samen met onder andere Zweden en Denemarken - waarin de huizenprijzen daalden. Gemiddeld stegen de huizenprijzen in de Europese Unie het eerste kwartaal van 2023 met 0,8%. De grootste stijgers waren Kroatië met 14,0%t en Litouwen met 13,1%.




Links

www.cbs.nl
www.kadaster.nl
www.europa.eu

Tags

nieuws, interieur, statistiek, koopwoningen, makelaar, verkoop, nieuwbouw, transacties, prijsontwikkeling, verkoopprijs, gemiddelde, nieuwbouwkoopwoning, nieuwbouw, daling, prijs, #cbs, #intrastat, #kadastar, #eurostat

Gerelateerd nieuws
Overname afgerond
Overname Leen Bakker en Kwantum is afgerond en deze worden definitief overgenomen van Gilde Equity.
lees verder
25 jaar Textiellab
Het Textiellab heeft zich in 25 jaar ontwikkeld van experiment naar internationaal toonaangevend ontwikkelcentrum voor textiel, design
en innovatie.
lees verder
Negatiever economisch beeld
Het Economisch beeld in Nederland is iets negatiever in maart, vooral door grotere negativiteit bij de Nederlandse consument.
lees verder
Kave Home opent in Gent
Kave Home heeft zijn eerste eigen winkel in België geopend, in het hart van Gent en breidt daarmee het landennetwerk uit.
lees verder
Fonq failliet verklaard
De rechtbank in Utrecht heeft op vrijdag 27 maart 2026 het faillissement uitgesproken over Fonq Groep en Fonq.nl Daarmee komt een einde aan de zelfstandige voortzetting van het online woonplatform, na een korte periode van surseance van betaling.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden