Verbetering consumentenvertrouwen

Vrijdag 24 oktober 2025

Nederlandse Consumenten zijn in oktober minder negatief dan september. Dit is een kleine stap, maar wel de grootste verbetering in langere tijd.
Verbetering consumentenvertrouwen
Verbetering consumentenvertrouwen

Het vertrouwen van consumenten is in oktober minder negatief dan in september, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Het consumentenvertrouwen stijgt van -32 in september naar -27 in oktober. Dat is de grootste verbetering in bijna 2 jaar. Zowel het oordeel over het economisch klimaat als de koopbereid is minder negatief.

 

Met -27 ligt het consumentenvertrouwen in oktober onder het gemiddelde over de afgelopen twintig jaar (-10). Het vertrouwen bereikte in januari 2000 de hoogste stand ooit (36) en in september en oktober 2022 de laagste stand ooit (-59).

Consumenten minder negatief over economisch klimaat

Consumenten zijn in oktober minder negatief over de economie dan in september. De deelindicator economisch klimaat stijgt van -53 naar -46. Zowel het oordeel over de economische situatie in de komende twaalf maanden als het oordeel over de economische situatie in de afgelopen twaalf maanden verbetert.

 

Koopbereidheid verbetert

De koopbereidheid is in oktober -14, tegen -18 in september. Het oordeel over de financiële situatie in de komende twaalf maanden is positiever, terwijl het oordeel over de financiële situatie in de afgelopen twaalf maanden minder negatief is. Ook vinden consumenten de tijd voor het doen van grote aankopen in oktober minder ongunstig dan in september.



Links

www.cbs.nl

Tags

Nieuws, interieur, wonen, woning, wonen, woninginrichting, vertrouwen, economie, indicator, consumptie, consument, uitgaven, bestedingen, consumentenvertrouwen, koopbereidheid, omzet, detailhandel, woninginrichting, retail, winkel, prijzen, shop, outlet, webwinkel, online, non-food, duurzaam, duurzame consumptiegoederen, onderzoek, oktober, verbetering, #cbs,

Gerelateerd nieuws
Leenbakker winkels deels naar Jysk
Jysk neemt negen locaties over van Leen Bakker België, dat recent de verkoop van alle 44 winkels heeft aangekondigd.
lees verder
Preview Meubelbeurs Brussel 2025
Van zondag 2 tot en met woensdag 5 november toont Meubelbeurs Brussel weer de veelzijdigheid van de Europese interieurwereld. Van Pools eikenhout tot Spaanse matrassen en Belgische meubelklassiekers.
lees verder
Digitaal Product Paspoort voor textiel
De Nederlandse textiel- en modesector is op weg naar het Digital Product Passport: kansen én uitdagingen in beeld.
lees verder
Idd Cologne: interieur leeft in de stad
De eerste editie van Interior Design Days cologne (Idd Cologne) nam de Duitse stad vier dagen over. Geen traditionele beursvloer dit keer, maar een levendig stadsfestival waarin 106 merken zich verspreidden over 16 bijzondere locaties.
lees verder
 
VT Wonen stijlhuis
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden