Twee-jarige CAO

Zaterdag 13 januari 2024

De sector retail non-food in Nederland heeft vanaf deze maand weer een cao. De looptijd is twee jaar, tot 1 januari 2026.
Twee-jarige CAO

Bijna 200.000 medewerkers in de retailsector gaan er per 1 januari 2024 minimaal 3,75% op vooruit en afhankelijk van functie en ervaringsjaren kan dit hoger zijn. Ook op 1 juli is er een salarisstijging en in 2025 ook nog twee keer.

 

Eindbod

Op 1 juli 2024 stijgen alle salarissen in het loongebouw met het percentage waarmee de overheid besluit het wettelijk minimum uurloon op die datum te verhogen. Ook in 2025 gebeurt dat nog twee keer, op 1 januari en 1 juli 2025. 'Het is een net eindbod dat bij de vakbonden werd neergelegd,' stelt algemeen directeur Jan Meerman van werkgeversorganisatie Inretail. 'Er staat veel druk op de non-food retailmarkt en de  behoefte aan rust en duidelijkheid is groot, zowel bij er werkgevers als medewerkers. Dat blijkt ook uit positieve uitkomsten van achterban raadplegingen van de vakbonden CNV Vakmensen, AVV, De Unie en RMU.'

 

Uurloonsysteem

Het loongebouw waarmee de sector werkt, was gebaseerd op maandlonen en wordt omgezet naar een uurloon systeem. Dat komt omdat de overheid besloot het minimum uurloon te baseren op een 36-urige werkweek, met extra loonkostengevolgen voor cao’s die een langere werkweek kennen. De woonretail werkt met een 37-urige werkweek en in andere branches die onder de cao retail non-food vallen, beslaat een volledige werkweek 38 uur. Inretail adviseert bij de aanname van nieuwe medewerkers en voor personeelsplanningen zoveel mogelijk een 36-urige werkweek als uitgangspunt te nemen. In de looptijd van de cao zal onderzoek worden gedaan naar de werk-privé balans van medewerkers en naar een toekomstbestendig loongebouw.



Links

www.inretail.nl

Tags

nieuws, interieur, nonfood, cao, collectieve arbeidsovereenkomst, verbindend, onderhandeling, vakbonden, loongebouw, loonstijging, stagevergoeding, salaris, exploitatie, werkgevers, werknemers, scholing, opleiding, inflatie, definitief, resultaat, ledenraad, ledenraadpleging, #inretail, #cnvvakmensen, #unie, #avv, #rmu, #cao

Gerelateerd nieuws
Visgraat vloer: tijdloze elegantie thuis
[Sponsored artikel] - Op zoek naar een vloer die zowel stijlvol als tijdloos is? Bij Laminaat-plaza vind je een uitgebreide collectie laminaatvloeren, waaronder prachtige visgraat patronen die perfect passen in elk interieur.
lees verder
Stand van zaken Belgische meubelindustrie
Rondom de Internationale Meubelbeurs in Brussel, van 2 tot en met 5 november, publiceert Fedustria altijd een conjunctuurbericht over de Belgische meubelindustrie.
lees verder
Omzet NL-retail september 2025 groeit
De Nederlandse detailhandel heeft in september 3,8% meer omgezet dan in september 2024, volgt uit cijfers van het CBS.De interieurbranche groeide mee.
lees verder
Leenbakker winkels deels naar Jysk
Jysk neemt negen locaties over van Leen Bakker België, dat recent de verkoop van alle 44 winkels heeft aangekondigd.
lees verder
Preview Meubelbeurs Brussel 2025
Van zondag 2 tot en met woensdag 5 november toont Meubelbeurs Brussel weer de veelzijdigheid van de Europese interieurwereld. Van Pools eikenhout tot Spaanse matrassen en Belgische meubelklassiekers.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden