Twaalf miljard lucht

Woensdag 08 april 2020

Er komt lucht voor de Nederlandse retail via aanvullende maatregelen in de vorm van een garantie van twaalf miljard. Dat maakte de Nederlandse overheid gisteravond bekend.
Twaalf miljard lucht

Inretail, vertegenwoordiger van de non-food retail, vindt deze maatregelen van de Rijksoverheid positief:
'Met de garantstelling van de overheid ter waarde van € 12 miljard kunnen leverancierskredieten herverzekerd kunnen blijven worden en dat geeft de non-food retail lucht,' reageert Inretail directeur Jan Meerman, 'De overheid ziet het belang voor de sectoren die zwaar geraakt worden door de coronacrisis. Er is een goede oplossing gevonden, waarmee ook werkgelegenheid behouden blijft.'

Kredietverzekeringen helpen de keten goed te functioneren en de garantstelling van de overheid zorgt voor rust en meer vertrouwen. Het is ook effectief dat de garantstelling niet ophoudt na de coronacrisis. Leveranciers krijgen via de overheidsgarantie nu de zekerheid dat leveringen ook betaald worden.
 
Inretail vindt het positief dat de garantiepercentages van de GO-regeling (Garantie Ondernemersfinanciering) voor mkb zijn verruimd naar 90% en voor grotere ondernemingen naar 80%. Dat de premie voor de BMKB-regeling (Borgstelling Midden- en Kleinbedrijf-regeling) van 3,9% naar 2% daalt is ook beter. De brancheorganisatie stelt wel vast dat teveel ondernemers tegen trage verwerkingsprocessen aanlopen bij de banken als ze van deze regeling gebruik willen maken.




Links

www.inretail.nl

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, woon, wonen, woning, residentieel, non-food, retail, detailhandel, brancheorganisatie, belangenbehartiger, cbw, mitex, in retail, winkel, organisatie, belang, vereniging, informatie, portaal, arbeid, pensioen, regeling, omstandigheden, economie, crisis, corona, covid-19, inretail, cbm, modint, togs-regeling, #corona, #covid19, #inretail

Gerelateerd nieuws
 
NIeuwe directeur Kees Smit
lees verder
Casa failliet
Woonwinkelketen Casa is dinsdag officieel failliet verklaard. De Nederlandse winkels zijn woensdagochtend niet meer opengegaan. Een dramatische wending, maar geen onverwachte, sinds het faillissement van het Belgische moederbedrijf in maart.
lees verder
Carlo van Groter in Wonen
Een interessant gesprek met Carlo Heinemans, manager woninginrichting van de complete interieurzaak ('woonzinnig compleet') Groter in Wonen in Gronsveld.
lees verder
Domotex Middle East afgelopen
De editie van de vloerenbeurs Domotex Middle East is onlangs succesvol afgesloten in Dubai, zo meldt de beursoriganisatie.
lees verder
Groei aanbod op FFD
Flanders Flooring Days (FFD) groeit stevig en meldt een nieuws recordaantal deelnemers die in juni rondom Kortrijk te zien zijn.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden