Topgroei woninginrichting

Donderdag 13 augustus 2015

De Nederlandse detailhandel heeft in juni 4,7% meer omgezet dan in juni 2014, de grootste omzetgroei sinds juli 2008. De woninginrichting deed het helemaal goed: +12,7%!
Topgroei woninginrichting
Topgroei woninginrichting Topgroei woninginrichting

Vooral de omzet van de winkels in non-foodartikelen was groter. Het volume lag 5,1% hoger, de prijzen daalden met 0,4%. Verder groeide de omzet die de detailhandel via internet behaalt met 28,1%. Dit blijkt uit de cijfers van het CBS.

Deze omzetgroei is wel positief beïnvloed door een gunstigere samenstelling van de koopdagen dan vorig jaar. Met de cijfers van juni is ook het tweede kwartaalcijfer bekend: de omzet steeg met 1,5%. De verkopen groeiden met 2,4%.

Non-foodwinkels hebben in juni 6% meer omgezet. Een maand eerder noteerden deze winkels nog een licht omzetverlies. De omzetstijging in juni is volledig toe te schrijven aan meer verkopen. Het prijsniveau was iets lager dan een jaar eerder.

Binnen de non-foodsector noteerden woninginrichtingszaken met 12,7% de grootste omzetstijging. De omzet van deze winkels groeit al sinds juli 2014. Dit gaat samen met de aantrekkende woningmarkt.

De detailhandel heeft in juni flink meer omgezet via internet dan een jaar eerder: 28,1%. Dit is ook aanzienlijk meer dan in mei, toen het 12,2% bedroeg.
De online omzet van winkels waarvan de verkoop via internet een nevenactiviteit is (multi-channelers) groeide met 34,6% en de omzet van webwinkels (hoofdactiviteit verkoop via internet) met 23,2%.



Links

www.cbs.nl

Tags

Nieuws, interieur, wonen, consumptie, consument, woninginrichting, uitgaven, bestedingen, vertrouwen, economie, consumentenvertrouwen, koopbereidheid, werkloosheid,werkgelegenheid, omzet, detailhandel, woninginrichting, retail, winkel

Gerelateerd nieuws
 
Spoga+Gafa 2025 weg naar toekomst
lees verder
Waarom Trendz Najaar 2025 bezoeken?
[Sponsored artikel] - We geven je graag drie redenen waarom je het inkoop- en inspiratiemoment van Trendz 2025 eind augustus in Gorinchem niet wilt missen.
lees verder
Flexa4dreams failliet
Flexa4dreams, producent van kindermeubelen, heeft faillissement aangevraagd na jaren van verlies. Dat meldt de website Wood Supply.
lees verder
 
Faillissement Riviera Maison
lees verder
Eindbod CBM geaccepteerd
Koninklijke CBM heeft een verbeterd eindbod gedaan, waarna acties en landelijke staking van de FNV van de baan zijn.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden