Textielinitiatieven tegen corona

Maandag 30 maart 2020

De coronacrisis heeft veel negatieve gevolgen. Moeilijke tijden halen in veel gevallen echter ook het beste in mensen naar boven. Verschillende bedrijven in de woonbranche zetten zich in om de crisis te bestrijden.
Textielinitiatieven tegen corona
Textielinitiatieven tegen corona Textielinitiatieven tegen corona Textielinitiatieven tegen corona

De Herzeelse producent van raamdecoratie BM fabrics (foto 2) doneert gordijnstoffen aan de gemeente Herzele om mondmaskers te maken. Daarmee kunnen 20.000 mondmaskers gemaakt worden. Voor andere instanties of ondernemingen staat de deur ook open. Het bedrijf heeft nog veel voorraad liggen die geschikt is om neus-mondmaskers of schorten van te maken. Via de Facebookpagina van BM fabrics kunnen geïnteresseerde partijen contact met het bedrijf opnemen.

 

Hilding Anders is gestart met het produceren van chirurgische maskers in drie fabrieken, waaronder in Nederland. Dit aantal wordt de komende tijd waarschijnlijk verder uitgebreid. De maskers bestaan uit twee lagen: katoen en een niet-geweven stof. De lagen zijn vast gemaakt aan een katoenen of elastische band. De maskers kunnen gewassen worden op 95°C en zijn hierdoor ook opnieuw te gebruiken.

 

Ook Inside Blinds zet zich in om mondmaskers te maken (foto 4). Het bedrijf maakt volledige maskers, maar omdat dit een enorm werk is heeft het bedrijf in overleg met het OCMW van Roeselare ook een ander initiatief bedacht. Het bedrijf gaat na de productie van ongeveer 15.000 maskers overschakelen op de productie van pakketten. Deze pakketten bevatten de sneden stof en de linten. En een beschrijving hoe de maskers moeten afgewerkt zouden. De pakketten zullen dan onder de bevolking verdeeld worden. Zo kan Inside Blinds zorgen voor honderd duizenden maskers. Het bedrijf maakt pakketten van 200 stuks. Iemand die dit thuis afwerkt kan zo in 1 dag 1 pakket afwerken.

 

Onder de noemer Samen Tegen Corona 2020 (foto 3) is een actie is gestart om via 500 thuisnaaisters mondkapjes te gaan produceren. Leverancier Toppoint doneerde hiervoor 1.000 meter stof. Eisenkolb digitaliseerde een mondkampjes ontwerp om het te kunnen gebruiken voor hun lasercut machine (foto 1). Een deel van deze gesneden materialen gaat naar het Samen Tegen Corona initiatief en ook de Belgische detaillist Artevelum stikt de onderdelen aan elkaar.



Links

www.bmfabrics.com
www.hildinganders.com
www.insideblinds.com
www.eisenkolb.com
www.toppoint.eu
www.artevelum.eu
www.trimmings.nl/samen-tegen-corona-2020

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, woon, wonen, woning, interieurbekleding, stof, meubelstof, gordijn, bekleding, decoratie, raambekleding, raamdecoratie, meubelbekleding, textiel, interieurtextiel, confectioneren, geconfectioneerd, confectie, crisis, corona, covid-19, #corona, #covid19, #bmfabrics, #hildinganders, #insideblinds, #toppoint, #artevelum, #samentegencorona2020

Gerelateerd nieuws
 
Incoda: innovatie en vakmanschap
lees verder
Groei discounters
Ondanks meer koopkracht blijft de Nederlandse consument op de kleintjes letten, waarbij lage-prijs aanbieders marktaandeel winnen, zowel in food als in non-food. Zo blijkt uit een analyse van ING research.
lees verder
Verkoop Belgische winkels Leenbakker
Woonwarenhuis Leenbakker (Home Fashion Group) leidt verlies in België en zet nu alle winkels te koop.
lees verder
Brinker organiseert Trendevent
Zes interieurmerken slaan dit najaar de handen ineen met Together On Trend in Bemmel. Het gezamenlijke event moet retailers en interieurprofessionals in oktober een compact en inspirerend overzicht geven van actuele collecties, trends en combinaties.
lees verder
Vertrek Desmet bij Unilin
Unilin bevestigt het nieuws dat Ruben Desmet, general manager laminate flooring, vertrekt bij het bedrijf.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden