Sterke stijging prijs koopwoningen

Dinsdag 17 februari 2026

Een koopwoning in Nederland kostte in 2025 gemiddeld € 480.000, een stijging van ruim € 29.000 ten opzichte het jaar ervoor. Zo medlt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
Sterke stijging prijs koopwoningen
Sterke stijging prijs koopwoningen Sterke stijging prijs koopwoningen

In 2025 was de gemiddelde transactieprijs van een bestaande koopwoning 480 duizend euro. In Blaricum betaalden kopers het meest met gemiddeld 1,1 miljoen euro, en in Kerkrade het minst met gemiddeld 270 duizend euro. In twee gemeenten is de gemiddelde prijs boven de 1 miljoen euro, in vijf gemeenten is deze lager dan 300 duizend euro. Dit blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en het Kadaster.

 

De gemiddelde transactieprijs in 2025 was bijna 29 duizend euro hoger dan een jaar eerder, terwijl deze stijging in 2024 bijna 35 duizend euro was. In 2025 registreerden 19 van de 342 gemeenten een lagere gemiddelde prijs dan in 2024.

 

Blaricum duurste gemeente, Kerkrade goedkoopste

In Blaricum waren in 2025 bestaande koopwoningen gemiddeld het duurst: 1,1 miljoen euro. Op de tweede plek staat Bloemendaal met iets meer dan 1 miljoen euro. In Bloemendaal is de gemiddelde transactieprijs al vijf jaar boven de 1 miljoen euro.

 

Kerkrade is de gemeente met de goedkoopste bestaande koopwoningen: 270 duizend euro. In 2024 had Pekela nog de laagste gemiddelde prijs: iets meer dan 250 duizend euro. In 5 gemeenten is de gemiddelde prijs lager dan 300 duizend euro, in 2024 waren dit er nog 11.

 

Verschil tussen duurste en goedkoopste gemeenten toegenomen

Het verschil in de gemiddelde prijs tussen de duurste en de goedkoopste gemeenten is 835 duizend euro. In 2024 was dit verschil 797 duizend euro. Een bestaande koopwoning kost in de duurste gemeente ruim 4 keer zo veel als in de goedkoopste gemeente.



Links

www.kadaster.nl
www.cbs.nl

Tags

nieuws, interieur, koopwoning, prijs, verkoopprijs, stijging, transactieprijs, transacties, vergunningen, registratie, woningtransacties, prijsindex, huur, prijsontwikkeling, particulier, trend, verkoop, nieuwbouw, bestaand, woning, huurwoningen, huurprijzen, europa, prijsontwikkeling, groei, blaricum, kerkrade, #cbs, #kadaster, #eurostat

Gerelateerd nieuws
107 miljoen woningen door renovatie
In een nieuw Green Paper stelt Velux dat Europa tot 107 miljoen extra woningen kan creëren binnen de bestaande gebouwvoorraad. Het onderzoek zet uiteen hoe renovatie kan bijdragen aan gezonder, duurzamer en betaalbaarder wonen.
lees verder
Economisch beeld minder negatief
Het conjunctuurbeeld volgens de Conjunctuurklok van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) was in juni minder negatief dan in mei. In de Conjunctuurklok van juni presteerden 9 van de 13 indicatoren slechter dan hun langjarige trend.
lees verder
 
Meer merken op 1e Trendz/Showup
lees verder
 
Nieuwe directeur Hubo
lees verder
Spoga+gafa blijft in juni
De outdoor beurs Spoga+gafa blijft ook de komende jaren in juni plaatsvinden. Na de editie van 2026 heeft Koelnmesse dit besloten, omdat dit tijdstip toch beter aansluit op de markt en wensen van de internationale tuinbranche.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden