Staking bij Forbo voorbij

Maandag 17 april 2023

De staking bij vloerenproducent Forbo is voorbij. Na zes weken actievoeren hebben werknemers ingestemd met een hoger loonbod.
Staking bij Forbo voorbij

Na zes weken actievoeren hebben de bonden en de directie hierover vrijdagnacht een principe-akkoord bereikt. De stakers hebben daar met grote meerderheid ja tegen gezegd. Er is een cao voor een jaar gesloten, waarin per 1 januari (dus met terugwerkende kracht) een loonsverhoging van 9% is afgesproken en per 1 mei een eenmalige uitkering van € 1.000 euro bruto.

 

Minstens zo belangrijk is dat de Forbo-directie het personeel een verlaging van de werkdruk en het aanpakken van achterstallig onderhoud in de fabriek heeft beloofd. Verder gaan de reiskosten naar € 0,21 per kilometer en het minimumloon naar € 14 per uur.

 

De linoleum- en marmoleumfabriek in Assendelft draaide de afgelopen tijd op halve kracht. De werknemers van Forbo Novilon in Coevorden hebben enige weken geleden al een nieuwe CAO afgesloten, na een (kortere) staking.



Links

www.forbo.nl
www.fnv.nl
www.cnv.nl

Tags

nieuws, interieur, vloeren, linoleum, pvcvloeren, elastisch, productie, logistiek, staken, cao, arbeidsvoorwaarden, assendelft, flooring, vakbonden, directie, werkdruk, onderhoud, #forbo, #forboflooring, #marmoleum, #novilon, #cnv, #fnv

Gerelateerd nieuws
Dag van de Parketteur
Tijdens de HoutPro+ beurs in november wordt ook de dag van de parketteur georganiseerd.
lees verder
 
Brede interesse voor Domotex 2026
lees verder
 
Operationeel directeur Woonindustrie
lees verder
 
Hele brede en lange PVC vloer
lees verder
Waarom Trendz Najaar 2025 bezoeken?
[Sponsored artikel] - We geven je graag drie redenen waarom je het inkoop- en inspiratiemoment van Trendz 2025 eind augustus in Gorinchem niet wilt missen.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden