Spectral in zwaar weer

Dinsdag 11 juni 2024

Begin deze maand kreeg Spectral bv te horen dat meubelfabriek Spectral Audio Möbel GmbH insolventie heeft aangevraagd. Dit is een nieuwe klap voor de Duitse meubelbranche, maar natuurlijk ook voor de Nederlandse distributeur.
Spectral in zwaar weer

Foto: de showroom van Spectral in Harderwijk, hier is op 1 juni de Spectral Showroom Sale van start gegaan.

 

Op maandag 3 juni werden alle medewerkers van Spectral geïnformeerd en ging de insolventieprocedure officieel van start. Lopende orders worden wel normaal geproduceerd en het bedrijf onderzoekt of een doorstart mogelijk is. ‘We zullen er alles aan doen om Spectral voort te zetten’, aldus de curator. Er zijn al geïnteresseerde partijen, wat hoop biedt voor een mogelijke doorstart van het bedrijf.

 

Spectral, opgericht in 1994 en ontdekt door de familie Aldenkamp in 1997, heeft zich door de jaren heen gevestigd als een toonaangevend merk op het gebied van audiomeubelen in Nederland en België. In 2002 werd Spectral B.V. zelfstandig distributeur. De huidige financiële situatie heeft een diepe impact op zowel de medewerkers als de familie Aldenkamp. De neerwaartse spiraal van de Duitse economie heeft ook bijgedragen aan de huidige problemen, waardoor het adagium 'Made in Germany' onder druk is komen te staan.



Links

www.spectral.nl
www.spectral.eu

Tags

nieuws, interieur, meubel, wonen, woning, woon, meubel, meubelwinkel, fabrikant, industrie, meubelsector, woonkamer, meubilair, project, meubel, soundbar, dressoir, tv-meubel, verlies, failliet, faillissement, bankroet, overname, curator, faling, boeken neerleggen, insolventie, doorstart, sluiting, #failliet, #spectral

Gerelateerd nieuws
Wood Loop stopt
De organisatie achter Wood Loop stelt dat Nederland nog niet klaar is voor een ketenaanpak, zoals die is ontwikkeld.
lees verder
Archeo speelt met imperfectie
Magis presenteerde de nieuwe Archeo-collectie van Jaime Hayon tijdens de Milan Design Week 2026. De serie bestaat uit multifunctionele objecten die balanceren tussen sculptuur, bijzettafel en kruk.
lees verder
 
Sail - akoestiek en indeling
lees verder
Toch weer nieuwe baan
Bram Kropmans is een jaar met pensioen geweest, maar heeft besloten om weer aan de slag te gaan bij Cartel Bedding.
lees verder
Heropening Goossens Nuenen
Goossens Wonen & Slapen heropent eind mei zijn compleet vernieuwde woon- en slaapwinkel in Nuenen.

lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden