Smart Home in trek

Donderdag 24 augustus 2017

Volgens een studie van het marktonderzoeksstituut Splendid Research gebruikt 36% van de Duitsers reeds Smart Home-applicaties en is 40% hierin geďnteresseerd.
Smart Home in trek

Nog geen 25% weigert op dit moment nog maar om smart-home-applicaties te gebruiken. Pioniers in deze sector zijn bedrijven die al veel eerder in de automatiseringshoek zaten, zoals in entertainment en communicatie. Maar vooral de woon- en gebouwbeveiliging heeft vooral de interesse bij de groep van niet-gebruikers, aldus Moebelkultur vandaag. Dat is natuurlijk interessant om te weten bij het geven van advies, ook over inrichting!

Hoewel het percentage gebruikers de afgelopen twee jaar verder is gegroeid, is deze groei wel vertraagd. Ondanks dat deze markt een enorm potentieel heeft - voor Duitsland wordt geschat ruim € 22 miljard! - , wordt dat verklaard door een afwachtende houding van eindgebruikers en een onduidelijke marktsituatie.

Een derde van de Duitsers kent overigens geen Smart Home-aanbieder en de meerderheid kan geen onderscheid maken tussen fabrikanten en hun producten. Ruim de helft (55%) was zich niet eens bewust een slimme applicatie in het bezit te hebben. Huidige gebruikers, zelfs die zich als technisch onderlegd beschouwen, moesten veel moeite moeten doen om de producten in te bouwen en installeren.

De industrie zal zich dus meer moeten inspannen om standaarden te bieden de consument te informeren en ontzorgen.

 



Links

www.smart-homes.nl

Tags

Nieuws, Interieur, inrichting, wonen, project, gordijn, gemotoriseerd, amx, zwave, knx, creston, somfy, forest, zonwering, rolluik, verlichting, lamp, dimmen, aan-uit, schakelen, automatisering, domotica, smart, smart home, smarthome, verlichtingscentrale, licht, domoticasysteem, veiligheid, comfort, luxe, energie, zorg

Gerelateerd nieuws
Regendouche kiezen
[Sponsored artikel] - Een regendouche kiezen die past bij jouw badkamer en ritme? Een regendouche is meer dan een luxe douchekop en vaak het eerste waar je oog op valt in een moderne badkamer.
lees verder
Innovatie centraal op beurzen
Techtextil en Texprocess 2026: innovatie, AI en onderzoek versnellen textiel- en interieurtoepassingen
lees verder
 
Deens label Formarkivet naar Milaan
lees verder
 
Hometex niet in winter
lees verder
Nieuwe ceo Whoppah
Evelien Bunnik-Remmelts volgt haar man Thomas op als ceo van Whoppah, waardoor de laatste zich op andere projecten kan richten voor het bedrijf.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden