Retail december plus

Woensdag 01 februari 2023

De Nederlandse detailhandel heeft in december 2022 11% meer omgezet dan in december 2021, meldt het CBS. Het verkoopvolume was 0,5 procent lager.
Retail december plus
Retail december plus Retail december plus

De omzet van de non-foodwinkels groeide in december 2022 met maar liefst 21,5%, food zat op 5,7%. Het volume (de voor prijsveranderingen gecorrigeerde omzet) was 11,1% hoger respectievelijk 7,8% lager lager dan een jaar eerder.

Winkels in schoenen en lederwaren (+53,6%), kledingwinkels (+53,3%) en winkels in recreatieartikelen (31,5%) deden qua omzet het zeer goed. Ook winkels in meubels en woninginrichting (+10,5%), winkels in consumentenelektronica en witgoed (+6,2%) en winkels in doe-het-zelfartikelen, keukens en vloeren (5,6%) hebben afgelopen december meer omgezet dan in december 2021. Alleen bij drogisterijen daalde de omzet, met -1.6%.

De online omzet was in december 11,1% lager dan in december 2021. Webwinkels (als hoofdactiviteit verkoop via internet) hebben 7,7% minder omgezet. De online omzet van winkels waarvan de verkoop via het internet een nevenactiviteit is (multi-channelers), kromp met 15,2%.



Links

www.cbs.nl

Tags

Nieuws, interieur, wonen, woning, wonen, woninginrichting, vertrouwen, economie, indicator, consumptie, consument, uitgaven, bestedingen, consumentenvertrouwen, koopbereidheid, omzet, detailhandel, woninginrichting, retail, winkel, prijzen, shop, outlet, webwinkel, online, non-food, duurzaam, duurzame consumptiegoederen, meubelzaken, prijsstijging, faillissementen, #cbs

Gerelateerd nieuws
Máxima opent Dutch Design Week
Op donderdagavond 16 oktober geeft Koningin Máxima het officiële startsein voor de 25e editie van Dutch Design Week (DDW) in Eindhoven. Het event trekt jaarlijks meer dan 350.000 bezoekers en toont werk van zo’n 2.000 ontwerpers op honderd locaties in de stad.
lees verder
Circulaire ontwerpwedstrijd Incoda
Tijdens het interieurvakevent Incoda (Interieur Collectie Dagen) afgelopen zondag tot dinsdag werden er duurzame ciculaire producten getoond en door een jury beoordeeld. Erperium werd de winnaar met Cliff Refine!
lees verder
 
Winnaars NKWP en VMBO Challenge
lees verder
Idd Cologne 2025: designstad Keulen
Met Idd Cologne heeft de internationale interieurbranche er dit najaar een nieuw evenement bij. Van 26 tot en met 29 oktober verandert Keulen in een open podium voor hedendaags interieurdesign, verspreid over circa 25 locaties in de stad.
lees verder
Pendelarmatuur van karton
De Zweedse verlichtingsfabrikant Fagerhult heeft een nieuw pendelarmatuur gelanceerd dat grotendeels is gemaakt van gerecycled karton. Het model, genaamd Wrapped, is volgens het bedrijf het eerste premium armatuur in zijn soort.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden