Positieve consumenten geven meer uit

Woensdag 21 december 2016

Nederlandse consumenten hebben in oktober 2,7% meer besteed dan vorig jaar. Tevens is hun vertrouwen onverminderd positief.
Positieve consumenten geven meer uit
Positieve consumenten geven meer uit Positieve consumenten geven meer uit

Consumenten gaven vooral meer uit aan duurzame goederen waaronder woninginrichting: +8,1%. Vorige week meldde het CBS al dat de detailhandel in oktober 5,4% meer heeft omgezet.

Consumenten gaven aan diensten, zoals woninghuur, reizen met bus of trein, bezoek aan restaurant of kapper, en verzekeringen 1,7% meer uit. Uitgaven aan diensten maken ruim de helft van de totale binnenlandse consumptieve bestedingen uit.

Volgens de CBS Consumptieradar zijn de omstandigheden voor de consumptie door Nederlandse huishoudens in december iets ongunstiger dan in oktober. Dat komt vooral doordat de ontwikkeling van de koerswaarde van de Nederlandse aandelen verslechterde en de Nederlandse consumenten minder positiever waren over hun toekomstige financiële situatie. De consument was daarentegen positiever over de toekomstige ontwikkeling van de werkloosheid.

Het consumentenvertrouwen komt net als in november en oktober uit op 12. Dat is het hoogste niveau in ruim negen jaar. Consumenten oordelen nagenoeg gelijk over het economisch klimaat. De koopbereidheid blijft gelijk.

Met 12 ligt het consumentenvertrouwen in december ruim boven het gemiddelde over de afgelopen twintig jaar (-8). Het vertrouwen bereikte in april 2000 de hoogste stand ooit (27). Het dieptepunt werd bereikt in februari 2013 (-44).

 



Links

www.cbs.nl

Tags

Nieuws, interieur, wonen, consumptie, consument, woninginrichting, uitgaven, bestedingen, vertrouwen, economie, consumentenvertrouwen, koopbereidheid, werkloosheid,werkgelegenheid, omzet, detailhandel, woninginrichting, retail, winkel

Gerelateerd nieuws
Consumptie huishoudens stijgt door
Nederlandse Huishoudens hebben in september 0,8% meer geconsumeerd dan in dezelfde maand vorig jaar. Dit betekent dat de consumptie voor de 15e maand op rij.



lees verder
Ondernemers verwachten meer te investeren
Nederlandse ondernemers verwachten meer investeringen te doen in 2026. De winstgevendheid is in het laatste kwartaal gedaald.
lees verder
Parketambacht in de schijnwerpers
Er is veel aandacht voor het parketvak op de lopende beurs HoutPro+ 2025 in 's-Hertogenbosch, onder andere door het Parket Ambacht Plein.
lees verder
 
Brussels Balthazars 2025!
lees verder
Spoga+Gafa: Growing Forward
De tuin- en outdoorvakbeurs Spoga+Gafa presenteert in 2026 een vernieuwd concept. Met het thema ‘Growing forward’ wordt ingespeeld op veranderend consumentengedrag, actuele marktontwikkelingen en behoefte aan meer beleving en oriëntatie.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden