Pastoe-directeur Rudy Stroink vervolgd

Donderdag 24 november 2016

Rudy Stroink, nu directeur van meubelfabrikant Pastoe in Houten, wordt door het OM vervolgd voor het omkopen van een directeur van Google. Dit meldt het Financieele Dagblad op basis van eigen onderzoek.
Pastoe-directeur Rudy Stroink vervolgd

Stroink zou met zijn toenmalige bedrijf TCN € 1,7 miljoen smeergeld hebben betaald om het datacentre van technologiebedrijf Google naar de Eemshaven te halen, een investering van € 600 miljoen.

Het Openbaar Ministerie ging tot actie over nadat Google-directeur Simon Tusha schuld bekende voor een Amerikaanse rechtbank vanwege het ontduiken van inkomstenbelasting over steekpenningen die hij zou hebben ontvangen.

De betalingen van TCN aan Tusha vonden plaats in de periode juli 2008 tot en met maart 2010. In die tijd was Stroink directeur en eigenaar van het vastgoedbedrijf, dat in 2012 failliet ging, onder meer omdat banken plotseling - buiten de gemaakte afspraken om - aflossen op leningen wilden.

Stroink en zijn echtgenote Saskia van Bohemen (foto), die samen het innovatieve projectontwikkelingsbedrijf Dutch Spring hebben, zijn gedagvaard en zullen maandag voor de rechtbank in Almelo verschijnen. Beiden worden verdacht van omkoping, witwassen, valsheid in geschrifte en lidmaatschap van een criminele organisatie. Dit terwijl Stroink in de vastgoedwereld bekend staat als 'Mr. Clean'. Als oprichters van onder meer het Home Trade Center (nu Woonindustrie) hebben ze ook voor de interieurbranche in positieve zin veel betekend.

 



Links

www.pastoe.nl

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, wonen, woon, woning, project, residentieel, kantoor, hospitality, meubel, tafel, bureau, buro, draaistoel, stoel, bank, werk, design, personalia, biennale interieur, interieur kortrijk, agent, vertegenwoordiger, vertegenwoordiging, rechtzaak, om, openbaar ministerie, failliet, tcn, faillissement, insolventie, faling, vervolging

Gerelateerd nieuws
 
Ada krijgt nieuwe eigenaar
lees verder
Meer omzet, minder verlies Xenos
Uit de jaarcijfers van Xenos blijkt dat de omzet vorig jaar is toegenomen, maar dat er nog steeds verlies wordt geleden.
lees verder
Himolla schrapt 175 banen
Himolla heeft met de ondernemingsraad overeenstemming bereikt over een belangrijk deel van het herstructureringsplan. In Taufkirchen verdwijnen 175 van de 714 banen en stopt de eindassemblage.
lees verder
Incoda in de startblokken
Incoda 2026 staat in de startblokken: drie dagen inspiratie, innovatie en ontmoetingen voor de complete interieurbranche in Gorinchem.
lees verder
 
3C op Möbelmeile en terug naar NL
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden