Pastoe bundelt drie designlabels

Donderdag 11 december 2025

Spectrum, Rietveld Originals en Atelier Artiforte worden onder de naam Pastoe samengebracht. Zo ontstaat één Nederlands designmerk en een overkoepelende collectie die ruim een eeuw Nederlands design bundelt.
Pastoe bundelt drie designlabels

De herpositionering verbindt ontwerpers en stijlen die bepalend zijn geweest voor de Nederlandse designgeschiedenis. Ontwerpen van onder meer Gerrit Rietveld, Martin Visser, Cees Braakman en Aldo van den Nieuwelaar maken voortaan onderdeel uit van één gezamenlijke collectie. Van De Stijl en naoorlogs modernisme tot sculpturale verlichting: de verschillende ontwerpstromingen worden binnen Pastoe samengebracht.

 

Volgens het merk is de samenvoeging gebaseerd op gedeelde waarden als vakmanschap, materiaalgebruik en tijdloosheid. 'Door de iconen van het Nederlandse design samen te brengen, zorgen we dat hun nalatenschap de wereld blijft inspireren,' aldus Marcel Wanders. Ook Titus Darley benadrukt het internationale karakter van de nieuwe positionering: 'Dit creëert een merk met wereldwijde kracht, geworteld in Nederlands erfgoed.'

 

Pastoe werd opgericht in 1913 en staat bekend om een ontwerpfilosofie waarin helderheid van vorm en respect voor materialen centraal staan. Met de nieuwe merkstructuur wil Pastoe deze uitgangspunten voortzetten in een bredere, geïntegreerde collectie.



Links

www.pastoe.nl

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, wonen, woning, woon, meubel, kast, tafel, salontafel, #atelierartiforte, #rietveldoriginals, #gelderlandgroep, #pastoe, #umspastoe

Gerelateerd nieuws
 
3C op Möbelmeile en terug naar NL
lees verder
Omzetgroei Jysk in Benelux
Jysk verstevigt haar positie in Nederland tijdens jubileumjaar met een sterke omzetgroei en met wederom nieuwe winkels. Ook in België was er een forse omzetstijging.
lees verder
Herbenoeming commissaris EK
Nico Vanderveen is herbenoemd in Raad van Commissarissen EK Retail, waarbij hij zijn tweede termijn ingaat.
lees verder
 
Vij5 viert 20 jaar in Den Bosch
lees verder
Retail onder druk kabinetsbeleid
Het Nederlandse kabinet vergroot druk op de retail met de nieuwe miljoenennota, zo stellen een aantal brancheverenigingen (waaronder Inretail) in een verklaring.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden