Partnerschap Best Wool en Niaga

Woensdag 12 oktober 2022

Vandaag kondigen Best Wool en Niaga hun samenwerking aan. Hierbij wordt innovatieve technologie voor tapijtproductie geïntroduceerd, die de weg wijst naar een circulaire toekomst.
Partnerschap Best Wool en Niaga

Best Wool en Niaga® delen de ambitie om de waardevolle materialen die worden gebruikt in wollen tapijten en vloerkleden te beschermen. Hun doel is ervoor te zorgen dat uiteindelijk niets als afval eindigt. De Niaga-technologie maakt een veel energiezuiniger productieproces mogelijk dan wordt gebruikt in de conventionele tapijtproductie. Bovendien zorgt de Niaga click-unclick polyesterlijm, die zal worden gebruikt, ervoor dat de wollen toplaag aan het einde van de levenscyclus van een tapijt kan worden gescheiden van de polyesterrug. Tegelijkertijd blijven Best Wool en Niaga nauw samenwerken om de scheiding en het hergebruik van de wol en polyester te optimaliseren. Sinds 2019 wordt techniek om vezels en rug van elkaar te scheiden al gebruikt voor de vloerkleden van het Monasch by Best Wool label

 

Een van de grootste mijlpalen van de samenwerking tussen Best Wool en Niaga (tot 2020 onderdeel van DSM, maar sindsdien van Duitse polymerenproducent Covestro) is de introductie van een energie-efficiënt productieproces dat volgens de partijen nog nooit is vertoond in de tapijtproductie. Deze nieuwe tapijtproductietechnologie met Niaga click-unclick polyesterlijm gebruikt geen gas of water. Bovendien verbruikt het slechts 10% van de energie die nodig is voor conventionele tapijtruggen, waardoor ook de koolstofemissies bij de productie van tapijt aanzienlijk worden verminderd. Deze doorbraak in de tapijtindustrie komt op een moment dat de energiekosten en de kosten van het verminderen van de CO2-uitstoot producenten over de hele wereld treffen.

 

De unieke vijf meter brede productielijn van Best Wool met innovatieve tapijtproductietechnologie zal worden opgezet op de productielocatie in Best, Nederland. Tegelijkertijd werken Best Wool en Niaga® samen aan de ontwikkeling van technologie voor scheiding, recycling en hergebruik van wol en andere materialen. De recyclinglijn zal naar verwachting binnen 3 jaar operationeel zijn. De nieuwe productiefaciliteit, evenals de gezamenlijke ontwikkeling van materiaalscheidingstechnologie voor wol en polyester, is mogelijk gemaakt met steun van het Nederlandse Ministerie van Economische Zaken (RVO).



Links

www.bestwoolcarpets.com

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, vloer, vloeren, vloerbedekking, wol, tapijt, karpet, kleed, wol, naaldvilt, project, kantoor, ziekenhuis, hospitality, residentieel, beurs, natuur, natuurlijk, #duurzaamheid, #bestwoolcarpets, #niaga

Gerelateerd nieuws
Nieuwe accountmanager Heditex
Thomas Westdijk is voor Heditex - groothandel voor de woning- en projectinrichting, gordijnateliers, zonweringsbedrijven en parkethandel - begonnen als accountmanager in Zuid-Holland.
lees verder
Versterking Beaulieu in Amerika
Beaulieu neemt de activa van Congoleum Acquisition LLC over, waardoor het bedrijf zijn capaciteiten uitbreidt en zijn aanwezigheid op de Amerikaanse markt versterkt.
lees verder
Pionier Coretec Concept Store
Afgelopen zomer was Woonmode uit Rijswijk de eerste die in Nederland het nieuwe winkelconcept van Coretec heeft geplaatst. Met deze premium presentatie van het vloerenmerk profileert de retailer zich als woonspecialist.
lees verder
Derde winkel van traploperspecialist
De Roode Loper, een detaillist die gespecialiseerd is in traplopers, heeft haar derde winkel geopend in het hart van Amsterdam Oud-Zuid.
lees verder
Parketambacht in de schijnwerpers
Er is veel aandacht voor het parketvak op de lopende beurs HoutPro+ 2025 in 's-Hertogenbosch, onder andere door het Parket Ambacht Plein.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden