Overname Sanoma goedgekeurd

Dinsdag 14 april 2020

De Autoriteit Consument en Markt (ACM) heeft vrijdag de in december aangekondigde overname van Sanoma Media Netherlands en Aldipress door DPG Media goedgekeurd.
Overname Sanoma goedgekeurd

Sanoma is onder meer uitgever van tijdschriften als Libelle, Margriet, Donald Duck, Veronica Magazine en in de interieurbranche (Home Deco) VTwonen, Eigen Huis & Interieur, Stijlvol Wonen, Ariadne at Home, Feeling Wonen/Gael Maison en Wonen Landelijke Stijl. Deze worden nu dus door DPG Media overgenomen.

De tijdschriften hebben naar de overtuiging van DPG ook toekomst in het digitale tijdperk. Volgens Emerce betaalt DPG € 460 miljoen voor Sanoma, dat in 2018 een omzet van € 424 miljoen behaalde.

Ook de veelbezochte digitale krant Nu.nl is onderdeel van de overname. DPG Media (voorheen de Persgroep) hoopt dat deze in combinatie met de andere eigen nieuwsmedia krachtig genoeg is om te kunnen concurreren met globale digitale spelers als Google en Facebook.

Het ACM erkent dat deze overname een grote impact heeft op het medialandschap en het aantal spelers op het gebied van onbetaald online nieuws vermindert. Maar de organisatie ziet geen risico voor verschraling van het onbetaald online nieuwsaanbod, er blijven voldoende andere aanbieders over.



Links

www.ariadneathome.nl
www.dpgmedia.nl
www.eigenhuiseninterieur.nl
www.feelingwonen.be
www.sanoma.nl
www.stijlvol-wonen.com
www.vtwonen.nl
www.wonenlandelijkestijl.com

Tags

Nieuws, wonen, woon, woning, interieur, inrichting, uitgever, media, medium, pers, woonbranche, tijdschrift, bladen, blad, herstructurering, overname, acquisitie, koop, fusie, acquisition, #ariadneathome, #dpgmedia, #eigenhuiseninterieur, #feelingwonen, #sanomauitgevers, #sanoma, #sanomamedia, #stijlvolwonen, #vtwonen, #wonenlandelijkestijl

Gerelateerd nieuws
 
NIeuwe directeur Kees Smit
lees verder
Casa failliet
Woonwinkelketen Casa is dinsdag officieel failliet verklaard. De Nederlandse winkels zijn woensdagochtend niet meer opengegaan. Een dramatische wending, maar geen onverwachte, sinds het faillissement van het Belgische moederbedrijf in maart.
lees verder
Cloudpillo op Forbes-lijst
De opname van Lars van der Wijst en Jens Timmers, oprichters van het slaapmerk Cloudpillo, in de prestigieuze Forbes 30 Under 30 Europe-lijst is een opvallende erkenning voor een jong merk in de slaap- en interieurbranche.
lees verder
Carlo van Groter in Wonen
Een interessant gesprek met Carlo Heinemans, manager woninginrichting van de complete interieurzaak ('woonzinnig compleet') Groter in Wonen in Gronsveld.
lees verder
 
Quinti verrast in Milaan
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden