Ontwerp door de natuur

Vrijdag 15 oktober 2021

De Nature Furniture-collectie is het eerste resultaat van onderzoeksproject Design by Nature van de Zweedse ontwerpers Front in samenwerking met het Italiaanse designbedrijf Moroso/More-so. De nieuwe meubels zijn recreaties van fragmenten van wildernis, met behulp van 3D-scanning, frezen en weven.
Ontwerp door de natuur
Ontwerp door de natuur Ontwerp door de natuur Ontwerp door de natuur

De objecten van Moroso zien eruit als stukjes landschappen, met mos bedekte rotsen, heuvels, sneeuwbanken, driedimensionale vormen die in de natuur worden gevonden en die plaats bieden aan het menselijk lichaam. Soms niet op de manier die je van conventionele zitmeubelen verwacht.

 

Het Design by Nature-project heeft volgens Front jaren van ontwikkeling gekost. De kenmerkende organische vormen van de zes zitobjecten in de collectie - die lijken op rotsen en drijfhout bedekt met mos, algen en korstmossen - zijn gebaseerd op echte natuurlijke omgevingen die 3D-gescand zijn en vertaald in geometrische vormen die kunnen worden gemaakt door een houtfreesmachine. Het textiel dat de meubels bedekt, is ook ontwikkeld op basis van tekeningen, schilderijen en foto's die in de wildernis zijn gemaakt, die vervolgens digitaal zijn verwerkt en geweven tot op maat gemaakte wandtapijten.

 

Een ander onderdeel van Design by Nature is een studie van door dieren gebouwde structuren. De aardewerkwesp bouwt zijn nest in de vorm van een pot van klei, met materiaal dat hij uit de omringende aarde haalt. De Mole Cricket maakt een gat in de grond dat zijn paringslied versterkt tot meer dan 100 decibel. De kleinste structuur, gebouwd door een eencellige amoebe, is slechts 0,05 mm in doorsnee. Dit zijn sporen van hoe dieren uit hun omgeving komen. Het Design by Nature-project is een poging om de creatieve interface tussen een organisme en zijn omgeving te verkennen.

 

Agent voor Moroso in België en Luxemburg is Clustr, in Nederland is dit Burik en Burik.



Links

www.moroso.it
www.frontdesign.se
www.burikenburik.nl
www.clustr.be

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, woning, woon, wonen, project, kantoor, bank, zitbank, zitmeubel, fauteuil, stoel, hoekbank, lounge, velours, karpet, kleed, vloerkleed, meubel, tafel, B2B, #designbynature, #front, #naturefurniture, #burikenburik, #moroso, #Cultr

Gerelateerd nieuws
Materiaal belangrijk bij interieur
[Sponsored artikel] - Het inrichten van een woning draait om veel meer dan het uitkiezen van een mooie kleur voor op de muur of een nieuwe zetel. De focus verschuift naar de materialen waarmee een ruimte wordt opgebouwd.
lees verder
Opening winkel Jysk
Jysk breidt verder uit in Nederland met de opening van een nieuwe winkel in Barneveld. Tegelijkertijd is de winkel in Gouda verhuisd naar een nieuwe, centrale locatie.
lees verder
Jazz breidt zitcollectie uit
Turri presenteert de nieuwe gestoffeerde collectie Jazz, ontworpen door Giuseppe Viganň. De serie bestaat uit een twee- en driezitsbank en was eerder dit jaar als preview te zien tijdens de Meubelbeurs in Milaan.
lees verder
Idd cologne kiest opnieuw stad
Beurs en showrooms vormen samen één programma in Keulen. De editie van 2026 sluit opnieuw aan op Orgatec en richt zich op wonen, hospitality en design.
lees verder
 
Roderick Vos ontwerpt City Sofa
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden