Online meubelbranche groeit door AR

Dinsdag 18 juni 2019

Fonq lanceerde vorige maand een AR-app gelanceerd die het mogelijk maakt producten in eigen woonomgeving te bekijken. Dat zorgt voor een flinke groei in online conversie.
Online meubelbranche groeit door AR
Online meubelbranche groeit door AR

De resultaten van de eerste twee weken in de categorie stoelen geven een signaal voor conversieverhoging tot 16%, laat laat de Utrechtse online interieurwinkel weten. Terwijl deze eerste oplevering van de AR(augmented reality)-app met minimale functionaliteiten nog verder wordt doorontwikkeld.

Een op de tien productpagina-bezoekers maakt gebruikt van AR-app, waarin inmiddels zijn zo’n 400 stoelen van o.a. HK Living en Woood (De Eekhoorn) in 3D te bekijken en in eigen woonomgeving te testen op kleur en omvang zijn.

'Ook ik ervaar hoe lastig het is om bijvoorbeeld de grootte van het product in te schatten en een voorstelling te maken van hoe het in mijn huis zal staan. Met de AR-app projecteer je eenvoudig een stoel aan je eigen eettafel. Hierdoor kun je een meer overwogen keuze maken,' licht Fonq-ceo Antoine Brouwer toe.

'Doordat klanten met de app een betere voorstelling kunnen maken van het product zullen retouren ook afnemen,' voegt Brouwer toe. Fonq wil binnenkort de test gaan vergroten door ook andere categorieën toe te voegen, zoals kasten en tafels.

De app is ontwikkeld door Configwise, onderdeel van Vipahelda.



Links

www.configwise.io
www.deeekhoorn.com
www.fonq.nl
www.hkliving.nl
www.vipahelda.com
www.woood.nl

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, woning, woon, wonen, woonartikel, economie, webwinkel, online, ecommerce, conversie, webshop, internet, winkel, retail, shop, marktplaats, outlet, AR, augmented reality, #configwise., #deeekhoorn, #fonq, #hkliving, #vipahelda, #woood

Gerelateerd nieuws
Incoda: interieur in beweging
De Interieur Collectie Dagen (Incoda), die van 21 tot en met 23 september plaatsvinden in de Evenementenhal in Gorinchem, presenteren dit jaar opnieuw een breed programma waarin vakkennis, innovatie en ontmoeting centraal staan.
lees verder
Parrot Series vernieuwd
Grau heeft de Parrot Series opnieuw uitgebracht. De serie bestaat uit een tafellamp en een vloerlamp, beide met een 360° draaibare lampkop. De modellen combineren gericht functioneel licht met instelbare sfeerverlichting.
lees verder
 
Afscheid bij Rinos
lees verder
Imm cologne lanceert india
Koelnmesse, organisator van onder meer Imm cologne, lanceert een nieuw internationaal B2B-event: Imm india. In samenwerking met Indiase brancheorganisaties organiseert de beursgigant op 11–14 maart 2026 een interieurvakbeurs in het India International Convention and Expo Centre in New Delhi.
lees verder
Studenten op DDW
Zes creatieve vakscholen bundelen de krachten voor een gezamenlijke presentatie van studenten op de Dutch Design Week in oktober.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden