Onderzoek toekomst Home Fashion Group

Maandag 01 september 2025

Verschillende media melden dat er een onderzoek is gestart naar de toekomst van Leen Bakker en Kwantum.
Onderzoek toekomst Home Fashion Group

Moederbedrijf Homefashion Group onderzoekt 'verschillende opties' voor de toekomst van de ketens Leen Bakker en Kwantum. Dat meldt het bedrijf aan het FD.

 

In deze krant wordt vermeld dat het bedrijf herstructureringsmanager Rob Schuyt heeft aangesteld om verschillende opties worden bekeken, zonder toelichting te geven welke opties dit zijn. Wel wordt gesteld dat 'alles op tafel ligt'.

 

Op de website van de Nos wordt gemeld dat de ketens in financiële problemen verkeren, hetgeen bevestigd wordt door Rob Schuyt, die bekendstaat als bedrijvendokter: 'Net zoals veel andere winkels verkeren Leen Bakker en Kwantum in een lastige financiële positie'. Samen met Homefashion Group kijkt hij naar 'alle opties'. 'We moeten aan alle knoppen draaien: kosten, omzet en financiering, om zeker te zijn dat de bedrijven financieel gezond worden.'

 

Of dit verkoop van winkels en ontslagen betekent, wil Schuyt nog niet zeggen. Het is ook onduidelijk wanneer er meer bekend wordt over de toekomst van Leen Bakker, Kwantum en hun medewerkers. Schuyt: 'Niemand vindt het prettig om lang in deze situatie te verkeren, specifieker dan dat kan ik het op dit moment niet maken.'

 

Volgens bronnen uit de financiële sector staat Kwantum op het punt om verkocht te worden. Vorige week zei een Belgische vakbondsman tegen Retailtrends dat het verhaal gaat dat het moederbedrijf actief op zoek is naar een koper voor deze formule.

 

Mogelijk zouden daarna ook de Nederlandse winkels van Leen Bakker in de etalage worden gezet, schrijft het FD. Voor de Belgische winkels geldt dat deze inmiddels onder toezicht staan van de rechtbank en er al naar een koper wordt gezocht, nadat deze tak al een paar jaar verlies heeft geleden.

 

Homefashion Group boekte in 2023 een nettowinst van € 19,5 miljoen, vooral doordat de belastingdienst het resterende deel van de coronaschuld heeft kwijtgescholden. Vorig jaar voerde het bedrijf al een reorganisatie door, waarbij 54 kantoorbanen werden geschrapt. De Homefashion Group is eigendom van Gilde Equity Management.



Links

www.homefashiongroup.com
www.kwantum.nl
www.leenbakker.nl

Tags

nieuws, interieur, winkelketen, eigenaar, equity, investeerder, onderzoek, opties, herstructurering, verkoop, retail, winkels, verlies, omzet, nederland, specialist, directie, belgie, moedermaatschappij, coronaschuld, etalage, rechtbank, formule, koper, interieurwinkel, consument, online, #homefashiongroup, #kwantum, #leenbakker, #gildeequitymanagement

Gerelateerd nieuws
Versterking Beaulieu in Amerika
Beaulieu neemt de activa van Congoleum Acquisition LLC over, waardoor het bedrijf zijn capaciteiten uitbreidt en zijn aanwezigheid op de Amerikaanse markt versterkt.
lees verder
Consumptie huishoudens stijgt door
Nederlandse Huishoudens hebben in september 0,8% meer geconsumeerd dan in dezelfde maand vorig jaar. Dit betekent dat de consumptie voor de 15e maand op rij.



lees verder
 
Sofasysteem Ellipse
lees verder
Pionier Coretec Concept Store
Afgelopen zomer was Woonmode uit Rijswijk de eerste die in Nederland het nieuwe winkelconcept van Coretec heeft geplaatst. Met deze premium presentatie van het vloerenmerk profileert de retailer zich als woonspecialist.
lees verder
Ondernemers verwachten meer te investeren
Nederlandse ondernemers verwachten meer investeringen te doen in 2026. De winstgevendheid is in het laatste kwartaal gedaald.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden