Omzetgroei retail 9,6 procent

Donderdag 31 december 2020

De omzet van de Nederlandse detailhandel groeide in november met 9,6%. Ook de prijzen stegen weer flink, want het volume steeg met circa de helft. En was het interieur weer koploper?
Omzetgroei retail 9,6 procent
Omzetgroei retail 9,6 procent

De omzet van totale Nederlandse detailhandel pluste in november met 9,6%, waarbij zowel de food als de non-food allebei met 5,9%. Het volume steeg met 4,6% respectievelijk 5,1%. De food-winkels wisten hun marge dus meer te verhogen dan de non-food.

Voor het eerst in lange tijd kwam de koppositie niet in handen van het interieur: ditmaal was deze voor de omzetgroei in consumentenelektronica en witgoed met 25,8%. Maar de Doe-het-zelfwinkels, waaronder keukens en vloeren, bleven daar met 25,6% (oktober 24,1%) maar net achter. Ook Meubels en woninginrichting met 14,6% (oktober, 13,2%) en bleven bovengemiddeld groeien. De omzet van Recreatie-artikelen (+5,9%) en Drogisterijen (+1,9%) zaten eveneens nog aan de positieve kant, zo meldde het CBS. Schoenen en lederwaren (-16,2%) en Kleding (-15,2%) noteerde daarentegen opnieuw een negatieve groei.

De groei van de online omzet steeg weer verder door: via pure webshops werd in oktober 43,9% meer verkocht dan een jaar eerder. Multi-channelers boekten een ongehoorde plus van maar liefst 72,2%, totaal kwam uit op 55,5%.



Links

www.cbs.nl

Tags

Nieuws, interieur, wonen, woning, wonen, woninginrichting, vertrouwen, economie, indicator, consumptie, consument, uitgaven, bestedingen, consumentenvertrouwen, koopbereidheid, omzet, detailhandel, woninginrichting, retail, winkel, prijzen, shop, outlet, webwinkel, online, non-food, duurzaam, duurzame consumptiegoederen, #cbs

Gerelateerd nieuws
Feest in Floriworld
Het nieuwe Floriworld Trade & Event Center is officieel geopend. De locatie richt zich op professionals in home deco en sierteelt en combineert vaste showrooms, flexplekken en event-ruimtes onder één dak.
lees verder
 
Daling consumptie goederen
lees verder
Bijeenkomst keuken expertgroep
Op dinsdag 28 mei 2025 vond de derde interactieve bijeenkomst plaats van de expertgroep Keukenmonteur, een initiatief waarin het bedrijfsleven en het onderwijs samen optrekken om de toekomst van het vak keukenmonteur veilig te stellen.
lees verder
Hometex groeit naar 3 hallen
Vakbeurs Hometex Summer is dit jaar op 25 en 26 juni in het Duitse Bad Salzuflen en markeert een aantal opvallende veranderingen: de Hamburgse uitgeverij SN-Verlag is nu organisator en de beurs groeit door naar meer dan 180 exposanten.
lees verder
Trendz: nieuwe tijden, eerste namen
Trendz Najaar 2025 vindt dit jaar plaats van zondag 24 tot en met dinsdag 26 augustus in Evenementenhal Gorinchem. De organisatie heeft nieuwe openingstijden bekendgemaakt en licht alvast een tipje van de sluier op wat betreft de exposanten en het randprogramma.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden