Omzetgroei retail 9,6 procent

Donderdag 31 december 2020

De omzet van de Nederlandse detailhandel groeide in november met 9,6%. Ook de prijzen stegen weer flink, want het volume steeg met circa de helft. En was het interieur weer koploper?
Omzetgroei retail 9,6 procent
Omzetgroei retail 9,6 procent

De omzet van totale Nederlandse detailhandel pluste in november met 9,6%, waarbij zowel de food als de non-food allebei met 5,9%. Het volume steeg met 4,6% respectievelijk 5,1%. De food-winkels wisten hun marge dus meer te verhogen dan de non-food.

Voor het eerst in lange tijd kwam de koppositie niet in handen van het interieur: ditmaal was deze voor de omzetgroei in consumentenelektronica en witgoed met 25,8%. Maar de Doe-het-zelfwinkels, waaronder keukens en vloeren, bleven daar met 25,6% (oktober 24,1%) maar net achter. Ook Meubels en woninginrichting met 14,6% (oktober, 13,2%) en bleven bovengemiddeld groeien. De omzet van Recreatie-artikelen (+5,9%) en Drogisterijen (+1,9%) zaten eveneens nog aan de positieve kant, zo meldde het CBS. Schoenen en lederwaren (-16,2%) en Kleding (-15,2%) noteerde daarentegen opnieuw een negatieve groei.

De groei van de online omzet steeg weer verder door: via pure webshops werd in oktober 43,9% meer verkocht dan een jaar eerder. Multi-channelers boekten een ongehoorde plus van maar liefst 72,2%, totaal kwam uit op 55,5%.



Links

www.cbs.nl

Tags

Nieuws, interieur, wonen, woning, wonen, woninginrichting, vertrouwen, economie, indicator, consumptie, consument, uitgaven, bestedingen, consumentenvertrouwen, koopbereidheid, omzet, detailhandel, woninginrichting, retail, winkel, prijzen, shop, outlet, webwinkel, online, non-food, duurzaam, duurzame consumptiegoederen, #cbs

Gerelateerd nieuws
Heimtextil 2026 van start
De internationale interieurtextielbeurs Heimtextil 2026 in Frankfurt biedt stabiliteit en innovatie in een dynamische wereldmarkt van textiel en vloeren.
lees verder
Groei verkoop bestaande woningen
Er zijn in het derde kwartaal van 2025 in Nederland meer bestaande koopwoningen verkocht en minder nieuwbouwwoningen. Per saldo was er groei.
lees verder
 
Hogere leegstand winkelpanden
lees verder
Duurzame impact vloerisolatie
[Sponsored artikel] - Als je denkt aan het verbeteren van je huis, komt vloerisolatie misschien niet direct in je op. Toch is het een van de meest effectieve manieren om je woning comfortabeler en energiezuiniger te maken.
lees verder
Van Roon Living failliet
De meubelzaak Van Roon Living is failliet verklaard. Het bedrijf, met een grote showroom aan de Weerlaan in Hillegom, bestond sinds 1972 en was actief in de verkoop van zitmeubelen en interieuraccessoires.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden