Omzet interieur stijgt nog licht

Dinsdag 07 augustus 2018

De woonbranche zag de omzet in de eerste helft van 2018 met gemiddeld 3,6% stijgen. Met een omzetplus van gemiddeld 11,1% deden keukenverkopers het volgens Inretail erg goed.
Omzet interieur stijgt nog licht

De omzetgroei in de eerste helft van dit jaar komt vooral op het conto van deze groei in keukens. Andere segmenten noteerden lagere percentages; een omzetplus van 2,1% voor gemengde woonwinkel en minnen van 1,4% voor meubelzaken, 0,4% voor woningtextiel winkels en 3% voor slaapspeciaalzaken.

De non-food brancheorganisatie Inretail verwacht dat de hoge percentages waarmee de omzetten afgelopen seizoenen groeiden voorbij zijn. Haar marktonderzoekers constateren dat de woonbranche de ontwikkelingen van de huizenverkoop met een vertraging van ongeveer een half jaar volgt. CBS stelde eerder vast dat in het eerste kwartaal het aantal verhuizingen in Nederland met 5% is gedaald. Rabobank voorspelt dit jaar 3% minder verkochte koopwoningen.

De effecten van de teruglopende woningmarkt zullen in de tweede helft van dit jaar merkbaar zijn in de investeringen in woonproducten. Van de consumentenbestedingen aan grote woonartikelen is namelijk 38% te relateren aan verhuizingen. In 2013 was dit nog 29%. Dat blijkt uit onderzoek van Inretail en Gfk. Vooral de omzet van woonwinkels die vloeren en keukens verkopen, wordt beïnvloed door het aantal verhuizingen.

In het tweede kwartaal groeide de omzet in de woonbranche met gemiddeld 1,4%. In die periode noteerden keukenverkopers 4,9% meer omzet. Gemengde woonzaken zagen hun omzet 1,3% stijgen. Verkopers van meubelen en woningtextiel constateren 4,4% en 3% minder omzet dan dezelfde periode vorig jaar. Het segment slapen bleef 4,1% achter.

Aangezien de branche in het derde kwartaal van 2017 een grote omzetstijging van bijna 13% noteerde, zijn de verwachtingen nu gematigder; 15% denkt de gerealiseerde omzet van vorig jaar te overtreffen. Over heel 2018 verwacht Inretail voor de woonbranche gemiddeld 4% omzetgroei, met per woonsegment verschillende eindstanden.

 



Links

www.inretail.nl

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, woon, wonen, woning, residentieel, non-food, retail, detailhandel, brancheorganisatie, belangenbehartiger, cbw, mitex, in retail, winkel, organisatie, belang, vereniging, informatie, portaal, arbeid, pensioen, regeling, omstandigheden, economie, #inretail

Gerelateerd nieuws
Maison&Objet naar de basis
Maison&Objet trok in januari 67.286 unieke bezoekers uit 148 landen. 2.294 Merken presenteerden zich op de beurs, waarvan 543 nieuwe. De beurs grijpt terug op de oorspronkelijke basis: vakmanschap en eigentijds design als fundament voor internationale handel.
lees verder
Weer comeback Habitat
Het woonmerk Habitat is opnieuw bezig om een comeback te maken in Europa. Er is onder andere een Nederlandse webshop is in aantocht.
lees verder
Webinar met Lidewij Edelkoort
Het Trendinstituut organiseert op dinsdag 11 maart een webinar met trendforecaster Lidewij Edelkoort. Tijdens de online sessie blikt ze terug op actuele maatschappelijke ontwikkelingen en geeft een vooruitblik op verschuivingen binnen wonen, interieur en design.
lees verder
Profilering Nederlandse textielsector
Nederland profileert zich eind april met circulair textiel met een eigen landenpaviljoen tijdens de internationale technisch textielbeurs Techtextil in de Messe Frankfurt.
lees verder
Inflatie wordt lager
In januari 2026 waren consumentengoederen en -diensten in Nederland 2,4% duurder dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden