Omzet detailhandel juni gedaald

Woensdag 13 augustus 2014

In juni behaalde de Nederlandse detailhandel 1,9 procent minder omzet dan een jaar eerder. Met name de non-foodwinkels zagen de verkopen flink teruglopen. Winkels in woninginrichtingsartikelen lieten een daling van 6,2 procent zien.
Omzet detailhandel juni gedaald
Omzet detailhandel juni gedaald

De winkels in voedings- en genotmiddelen behaalden wel meer omzet dan een jaar eerder. Een groot deel van de terugval in de detailhandel kwam door een minder gunstige samenstelling van de koopdagen. Ondanks de teruggang in juni was de omzet in het tweede kwartaal uiteindelijk nog wel bijna 1 procent hoger dan vorig jaar; op kwartaalbasis de eerste groei in twee jaar tijd. Dit heeft het CBS vandaag bekendgemaakt.

Non-foodwinkels
Non-foodwinkels noteerden, na vijf maanden met groei, in juni een sterke terugval. De omzet was bijna 5 procent lager dan vorig jaar, het volume kromp met ongeveer 4 procent. De daling kwam door een aanzienlijk omzetverlies bij de kledingwinkels (-6,2%), winkels in woninginrichting (-6,2%), consumentenelektronica (-4,2%) en huishoudelijke artikelen (-6,9%). Drogisterijen boekten nog wel meer omzet dan een jaar eerder (+1,2%). Ook doe-het-zelfwinkels hielden de schade beperkt. Zij realiseerden evenveel omzet als in juni vorig jaar.

Tweede kwartaal
De winkels voor woninginrichting blijven het slecht doen. Na april (-2,4%) en mei (-2,6%) gaf de klant ook in juni hieraan minder geld uit dan in dezelfde maand vorig jaar. De omzet in het tweede kwartaal was 3,5 procent lager dan in hetzelfde kwartaal vorig jaar.



Links

www.cbs.nl

Tags

omzet, detailhandel, woninginrichting, winkel

Gerelateerd nieuws
Overname afgerond
Overname Leen Bakker en Kwantum is afgerond en deze worden definitief overgenomen van Gilde Equity.
lees verder
25 jaar Textiellab
Het Textiellab heeft zich in 25 jaar ontwikkeld van experiment naar internationaal toonaangevend ontwikkelcentrum voor textiel, design
en innovatie.
lees verder
Negatiever economisch beeld
Het Economisch beeld in Nederland is iets negatiever in maart, vooral door grotere negativiteit bij de Nederlandse consument.
lees verder
Kave Home opent in Gent
Kave Home heeft zijn eerste eigen winkel in België geopend, in het hart van Gent en breidt daarmee het landennetwerk uit.
lees verder
Investeer in gezonde binnenstad
Aandacht van bestuurders voor het centrum is een groot cadeau stelt Inretail, met een oproep voor een integrale centrumaanpak.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden