Nieuwe aanpak Domotex positief

Maandag 26 januari 2026

Domotex 2026 in Hannover toont vernieuwd platform voor interieur- en vloerbranche, hetgeen zeer positief is ontvangen door exposanten en bezoekers.
Nieuwe aanpak Domotex positief
Nieuwe aanpak Domotex positief Nieuwe aanpak Domotex positief Nieuwe aanpak Domotex positief Nieuwe aanpak Domotex positief Nieuwe aanpak Domotex positief

De vakbeurs Domotex 2026, die van 19 tot en met 22 januari in Hannover plaatsvond, heeft zich met een vernieuwd concept duidelijk gepositioneerd als internationaal platform voor vloerbekleding én interieurafwerking. Met meer dan 500 exposanten uit meer dan 50 landen brachten de beursdagen een sterke internationale vertegenwoordiging van fabrikanten, ontwerpers en professionals uit de vloer- en interieurbranche bijeen.

 

Onder de noemer Home of Flooring & Interior Finishing presenteerde de beurs zich voor het eerst als een breed vakplatform dat niet zo als voorheen alleen vloeren omvat, maar ook producten en oplossingen voor wanden, plafonds en gerelateerde interieurtoepassingen. Door deze integratie ontstonden nieuwe kruisverbanden tussen productgroepen die traditioneel los van elkaar werden gepresenteerd, wat volgens organisatoren en deelnemers leidde tot relevante synergieën op de beursvloer.

 

Volgens Arno Reich, senior vice president bij organisator Deutsche Messe, markeert Domotex 2026 een nieuw tijdperk voor de vakbeurs. Bezoekers en exposanten reageerden positief op de inhoudelijke vernieuwingen én de verbeterde focus op internationale samenwerking en trends binnen de hele interieur- en afwerkingsmarkt.

 

De beurs viel op door de sterke internationale opkomst en het hoge niveau van vakbezoekers. Veel deelnemers benadrukten het belang van fysieke ontmoetingen voor het leggen van nieuwe contacten, het bespreken van productinnovaties en het sluiten van zakelijke deals. Naast vloeroplossingen werden volgens exposanten met name nieuwe digitale printtechnieken, waterdichte systemen en varianten binnen keramische oppervlakken en wandformaten enthousiast ontvangen.

 

In diverse berichten gaven onder andere Rinos, Lamett, Hamat en Lieverdink aan dat ze een succesvolle beurs hadden, met veel bezoek en interesse in de nieuwe collecties. Vooral de vele internationale bezoekers waren een positieve verrassing.

 

Een van de highlights van deze editie was de uitreiking van de Green Collection Award, die dit jaar naar duurzame productoplossingen ging. Winnaar was Weitzer Reparkett. Naast deze prijs bood de beurs ook aandacht aan andere industrie-initiatieven zoals de Parkett Star Award en het Netzwerk Boden Award-programma, waarmee duurzaamheid, design én vakmanschap worden gestimuleerd.

 

De volgende editie van Domotex staat gepland van 17 tot en met 20 januari 2028 in Hannover. De beurs wil zich blijven ontwikkelen als een toonaangevend internationaal platform voor vloer- en interieurprofessionals en voorziet daarmee in een breed spectrum aan producten, inspiratie en zakelijke kansen.



Links

www.domotex.de

Tags

nieuws, interieur, internationaal, beurs, exposanten, trends, innovatie, organisatie, beursgebouw, digitaal, oplossingen, aanbod, vloerenfabrikanten, groothandels, architecten, topbedrijven, deelname, productgebieden, retailers, vloerenleggers, producttrends, transformatie, ruimtes, plattegrond, beurshallen, toepassingen, akoestiek, platform, #hannovermesse, #domotex, #retailerspark, #edra, #ghin, #kährs, #decor-union, #megagroup, #rinos, #lamett, #hamat, #lieverdink

Gerelateerd nieuws
 
Hometex niet in winter
lees verder
Nieuwe ceo Whoppah
Evelien Bunnik-Remmelts volgt haar man Thomas op als ceo van Whoppah, waardoor de laatste zich op andere projecten kan richten voor het bedrijf.
lees verder
Eerste invulling Trendz/Showup
De gezamenlijke beurs Trendz/Showup krijgt concreter vorm. Voor de eerste editie, van 30 augustus - 1 september in de Evenementenhal Gorinchem, zijn nu de eerste deelnemende merken en programmaonderdelen bekendgemaakt.
lees verder
Bekende textielmerken overgenomen
De Vespo Groep neemt een aantal bekende textielmerken - waaronder Cinderella, Damai, DDDDD, en Seahorse - over van Dutch Home Company om deze verder uit te gaan bouwen.
lees verder
Overname afgerond
Overname Leen Bakker en Kwantum is afgerond en deze worden definitief overgenomen van Gilde Equity.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden