Het aantal vestigingen van de ketens Leen Bakker en Kwantum zal waarschijnlijk worden teruggebracht door de eigenaar van De Homefashion Group, Gilde Equity Group. Het zou volgens bronnen om 35 winkels gaan en het resultaat van het onderzoek naar de toekomst dat recent al werd aangekondigd.
De keten bestaat momenteel uit 150 winkels, waar een aantal te huur staan. Dat meldt De Telegraaf dinsdag. Er werken 2.500 mensen bij de retailketens. Rond het bedrijf is te horen dat Leen Bakker onlangs een kapitaalinjectie gekregen heeft. 'Leen Bakker betaalt rekeningen weer naar behoren. Ook wordt er rondgevraagd naar interim-medewerkers die moeten dienen als vervangers van medewerkers die vanwege de onrust zijn vertrokken,' zegt de bron.
Toch blijft het spannend rond het bedrijf. Op sociale media maakt Leen Bakker reclame met ‘15 procent korting op alles’. 'Dat wijst er ook op dat ze dringend geld nodig hebben,' aldus deze ingewijde.
Afgelopen jaren sloten al filialen van Leen Bakker. De interieurketen die zich onder andere richt op banken, bedden en kasten, maakte in augustus bekend een koper te zoeken voor 44 Belgische interieurwinkels. Vorig jaar daalde de omzet van de fysieke winkels met 15% en die van de webwinkel met 6%, samen goed voor een totale omzet van € 59 miljoen. Het verlies verviervoudigde tot € 5,7 miljoen.
Links
www.homefashiongroup.com
www.kwantum.nl
www.leenbakker.nl
Tags
nieuws, interieur, winkelketen, eigenaar, equity, investeerder, onderzoek, opties, herstructurering, verkoop, retail, winkels, verlies, omzet, nederland, specialist, directie, belgie, moedermaatschappij, coronaschuld, etalage, sluiting, rechtbank, formule, koper, interieurwinkel, consument, online, #homefashiongroup, #kwantum, #leenbakker, #gildeequitymanagement