Minder vloeren-, verf- en behangwinkels

Donderdag 12 april 2018

Hoewel de omzet van doe-het-zelfwinkels, waartoe het CBS ook vloeren- en verf- en behangwinkels rekent, de laatste jaren weer toeneemt, blijft het aantal vestigingen in Nederland afnemen.
Minder vloeren-, verf- en behangwinkels
Minder vloeren-, verf- en behangwinkels

In de periode 2008-2017 is het aantal doe-het-zelfwinkels met 6% afgenomen: van 5.290 naar 4.960 winkels. Dat meldt het CBS.

Vooral verf- en behangwinkels (-20%), winkels in vloeren (-15%) en ijzerwarenwinkels (-12%) verdwenen uit het straatbeeld. Ook het aantal bouwmarktvestigingen liep terug: van 1.355 in 2008 tot 1.270 in 2017.

In verhouding tot het aantal inwoners had Friesland in 2017 de meeste bouwmarkten: per 100 duizend inwoners waren er 13 bouwmarkten. In Noord- en Zuid-Holland waren in 2017 relatief de minste bouwmarkten, 5 per 100 duizend inwoners.

De omzet van de doe-het-zelfsector is in 2017 met 7% gestegen in vergelijking met 2016. De sector profiteerde daarmee onder meer van de opleving van de woningmarkt. Binnen de doe-het-zelfsector vormen bouwmarkten de grootste branche. De omzet van de bouwmarkten steeg in 2017 met bijna 6% ten opzichte van 2016.



Links

www.cbs.nl

Tags

Nieuws, interieur, wonen, consumptie, consument, woninginrichting, uitgaven, bestedingen, vertrouwen, economie, consumentenvertrouwen, koopbereidheid, werkloosheid,werkgelegenheid, omzet, detailhandel, woninginrichting, retail, winkel, online, webwinkel, vloeren, behang, verf, dhz, doe-het-zelf, doehetzelf, cbs, centraal bureau statistiek, internetverkoop, #cbs

Gerelateerd nieuws
 
Vincent Van Duysen voor Kettal
lees verder
Biogebaseerde panelen
Unilin Panels luidt een nieuw tijdperk in met panelen gemaakt van biogebaseerde High Pressure Laminate (HPL).
lees verder
Stijging inflatie april 2025
De Inflatie in Nederland is in april naar 4,1% gestegen, wat hoger dan in maart. De prijzen van onder andere meubelen zijn echter vrijwel niet gestegen.
lees verder
Noviteiten bij Quick Step
Unilin onthult binnenkort vloerinnovaties bij haar vloerenlabel Quick-Step tijdens de Flanders Flooring Days op het hoofdkantoor in Wielsbeke.
lees verder
Proposte goed bezocht
De inkoopbeurs voor stoffen Proposte in Como is weer afgesloten na drie dagen vol activiteiten met zelfde aantal bezoekers als voorgaande jaar.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden