Meubelhandel veroverd door Azië en Pacific

Woensdag 15 juli 2015

Volgens cijfers van CSIL bedraagt de wereldproductie van meubels 470 miljard US-dollar. Deze groeit ieder jaar sinds 2009 met een totale stijging van zo'n 40%.
Meubelhandel veroverd door Azië en Pacific

Import 2009-2014 in miljarden US-dollars. De invoer van landen met hoge inkomens vertegenwoordigen 90% van het totaal. De grootste meubel importerende landen: de Verenigde Staten, Duitsland, Frankrijk, het Verenigd Koninkrijk en Canada. De groei van de invoer na de recessie is vooral sterk geweest in de Verenigde Staten.

 

Het Italiaanse Csil (Centre for Industrial Studies) uit Milaan ziet vooral een indrukwekkende stijging van de productie van meubels in Azië en de Pacific regio: bijna verdrievoudigd in de afgelopen tien jaar! Dit is een structureel fenomeen dat de meubelindustrie wereldwijd aanzienlijk heeft veranderd.

In de afgelopen vijf jaar was de stijging van de invoer door de VS de belangrijkste motor van de groei in de internationale meubelhandel. Het belangrijkste meubel exporterende land is China, op afstand gevolgd door Duitsland, Italië, Polen en Vietnam, op dit moment de grootste Chinese uitdager qua meubelexport.

De nieuwe editie van het CSIL rapport "World furniture outlook" is nu beschikbaar. Deze studie geeft een overzicht van de meubelindustrie in de wereld met historische statistische gegevens (productie, verbruik, invoer, uitvoer) en voorspellingen voor 2015- 2016 van de meubelmarkt in 70 landen, waaronder ook België en Nederland.

 

Het Engelstalige rapport (127 pagina's) is verkrijgbaar voor  € 1.600.

 




Links

www.worldfurnitureonline.com
www.worldfurnitureonline.com/research-market/world-furniture-outlook-0058524.html
www.csilmilano.com

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, wonen, project, meubel, onderzoek, handel, industrie, import, export, economie

Gerelateerd nieuws
 
Brede groei detailomzet juni 2026
lees verder
Festival Interieur 2026
Festival Interieur, georganiseerd door In, is terug in 2026, met diversiteit & positiviteit in Het Schoenenkwartier te Waalwijk.
lees verder
Interluebke krijgt nieuwe eigenaar
Voor de Duitse meubelfabrikant Interlübke is een oplossing gevonden na het faillissement van eerder dit jaar. De Langenhorst Group uit Rietberg neemt het designmerk over en wil de langetermijnontwikkeling veiligstellen.
lees verder
Manifest voor sterke centra
Inretail heeft een manifest opgesteld voor politieke partijen die werken aan hun verkiezingsprogramma’s voor de Provinciale Statenverkiezingen van 2027 in Nederland. Met het manifest roept de brancheorganisatie provincies op om gericht te investeren in sterke, bereikbare en aantrekkelijke centrumgebieden.
lees verder
Trends Christmas World 2026
De decoratiebeurs Christmasworld, die vanaf eind januari 2027 in Frankfurt wordt gehouden, signaleert de trends voor kerst 2026: luxe, zachtheid en teckels.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden