Meer vertrouwen en besteding consumenten

Maandag 22 augustus 2016

Nederlandse consumenten hebben een fractie meer vertrouwen en ook iets meer uitgegeven. Ook opnieuw aan woninginrichting, zo meldde vorige week het CBS.
Meer vertrouwen en besteding consumenten
Meer vertrouwen en besteding consumenten Meer vertrouwen en besteding consumenten

Consumenten hebben in juni 0,8% meer uitgegeven dan in juni 2015, vooral aan duurzame goederen en diensten (+1,8%), waaronder woninginrichting en huishoudelijke apparaten.

Op 11 augustus meldden we nog dat de detailhandel in juni 1,7% meer had omgezet, maar gecorrigeerd voor de samenstelling van koopdagen was deze echter gelijk gebleven.

Volgens de CBS-Consumptieradar zijn de omstandigheden voor de consumptie door Nederlandse huishoudens in augustus ongeveer hetzelfde als in juni.

Consumenten zijn in augustus iets positiever dan in juli. Het consumentenvertrouwen steeg van 1 naar 2 punten. Dat komt doordat consumenten positiever oordelen over het economisch klimaat.
Met 2 ligt het consumentenvertrouwen in augustus ruim boven het gemiddelde over de afgelopen twintig jaar (-8). Het vertrouwen bereikte in april 2000 de hoogste stand ooit (27). Het dieptepunt werd bereikt in februari 2013 (-44).

De koopbereidheid neemt daarentegen een fractie af: -2, tegen -1 in juli. Dat komt doordat consumenten negatiever zijn over hun eigen financiële situatie. Positief is wel weer, zeker voor de woninginrichting, dat consumenten de tijd gunstiger vinden voor het doen van grote aankopen.

 



Links

www.cbs.nl

Tags

Nieuws, interieur, wonen, consumptie, consument, woninginrichting, uitgaven, bestedingen, vertrouwen, economie, consumentenvertrouwen, koopbereidheid, werkloosheid,werkgelegenheid, omzet, detailhandel, woninginrichting, retail, winkel

Gerelateerd nieuws
Sterke groei woninginrichting februari
De Nederlandse detailhandel heeft 1,3% meer omgezet in februari 2026. De groei van meubel- en woninginrichtingswinkels is echter een stuk hoger.
lees verder
Krachtenbundeling beurzen
De woningstofferingsvakbeurs Incoda en de Hout Interieur Beurs bundelen hun krachten tijdens nieuw gezamenlijk vakevent in Gorinchem in september 2026.
lees verder
Regendouche kiezen
[Sponsored artikel] - Een regendouche kiezen die past bij jouw badkamer en ritme? Een regendouche is meer dan een luxe douchekop en vaak het eerste waar je oog op valt in een moderne badkamer.
lees verder
Innovatie centraal op beurzen
Techtextil en Texprocess 2026: innovatie, AI en onderzoek versnellen textiel- en interieurtoepassingen
lees verder
Maxima bezoekt meubelmaker Vepa
Koningin Máxima bracht op 1 april een werkbezoek aan Vepa in Hoogeveen. Het bezoek vond plaats binnen het programma van Circulair Groningen Drenthe, waarin bedrijven werken aan een circulaire economie.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden