Meer vakmensen in opleiding

Maandag 18 november 2024

Helaas daalt de instroom van het aantal leerlingen dat een ambachtsopleiding volgt op MBO-scholen. Tegen deze trend in zijn er dit jaar meer leerlingen in opleidingen voor de ambachtelijke vakken in de interieurbranche.
Meer vakmensen in opleiding
Meer vakmensen in opleiding Meer vakmensen in opleiding

In september zijn de diverse opleidingen voor Interieurvakman weer van start gegaan. Dit zijn allemaal BBL-opleidingen, waarbij de leerling vier dagen in de week werkt bij een leerbedrijf en één dag in de week naar de vakschool / ROC gaat.

 

Uit de overzichten van de diverse opleiders blijkt dat er dit jaar (teldatum 1 oktober) 236 interieurvakmensen worden opgeleid in de beroepen woning- en projectstoffering, parketteur en keukenmonteur. Dit is een groei van 3% ten opzichte van vorig jaar en meer dan verdubbeling ten opzichte van 5 jaar geleden (toen de wervingscampagne van start ging).

 

Dit lijkt een kleine groei, omdat uit de ledenpeilingen van Inretail blijkt dat er nog steeds een grote behoefte is aan nieuwe vakmensen. Maar uit de algemene cijfers blijkt dat het totaal aantal leerlingen dat een BBL–opleiding is gestart dit jaar zo’n 10% is gedaald ten opzichte van vorig jaar. Een vreemde ontwikkeling gezien de vraag, maar dit is wel een trend die zich waarschijnlijk gaat voortzetten. Ook voor de komende jaren gaat het Ministerie van OCW ervan uit dat het aantal BBL leerlingen blijft dalen, gebaseerd op de instroom in het VMBO.

 

De markt blijft vakmensen hard nodig hebben, waarbij er heel veel concurrentie is uit andere branches. Daarom is het belangrijk dat via het project Interieurvakman de branche op alle mogelijke manieren jongeren blijft interesseren voor de mooie ambachtsberoepen in de woonbranche. Het is hierbij essentieel dat ondernemers actief blijven meehelpen bij deze werving voor het behalen van succes. Bijvoorbeeld door deelname aan open dagen van de verschillende opleidingen, of het aanbieden van snuffelstages en workshops voor geïnteresseerden.

 

De campagne Interieurvakman.nl wordt ook in 2025 verder uitgebreid met onder andere een grote social media campagne gericht op de VMBO-jongeren.



Links

www.inretail.nl
www.interieur-vakman.nl

Tags

nieuws, interieur, opleiden, ambacht, interieur, vakmensen, vakman, vakvrouw, keukenmonteur, parketteur, woningstoffeerder, projectstoffeerder, vloerenlegger, raamdecoratiespecialist, campagne, branchevereniging, markt, stages, opendag, werving, groei, BBL, leerbanen, leren, werken, ambachtsberoepen, #interieurvakman, #inretail

Gerelateerd nieuws
Omzetgroei Jysk in Benelux
Jysk verstevigt haar positie in Nederland tijdens jubileumjaar met een sterke omzetgroei en met wederom nieuwe winkels. Ook in België was er een forse omzetstijging.
lees verder
Herbenoeming commissaris EK
Nico Vanderveen is herbenoemd in Raad van Commissarissen EK Retail, waarbij hij zijn tweede termijn ingaat.
lees verder
 
Vij5 viert 20 jaar in Den Bosch
lees verder
Retail onder druk kabinetsbeleid
Het Nederlandse kabinet vergroot druk op de retail met de nieuwe miljoenennota, zo stellen een aantal brancheverenigingen (waaronder Inretail) in een verklaring.
lees verder
 
Waardevol ontmoetingsplatform
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden