Meer online shoppers

Maandag 27 juli 2015

Het aantal online shoppers neemt nog steeds toe. Over heel 2014 hadden 10,4 miljoen internetgebruikers wel eens online wat gekocht. Vooral het aantal recente e-shoppers is gestegen.
Meer online shoppers
Meer online shoppers Meer online shoppers

Het populairst waren reizen, kleding en tickets. Dat blijkt uit onderzoek van CBS dat vrijdag werd gepubliceerd. Bijna 8 miljoen mensen kopen regelmatig online. In 2014 kochten 10,4 miljoen internetgebruikers tussen de 12 en 75 jaar producten of diensten online. Vooral het aantal frequente e-shoppers is de laatste jaren gestaag toegenomen, van 3,9 miljoen in 2005 tot 7,9 miljoen in 2014.

 

Sinds 2011 is de groei minder sterk: in 2013 waren er 7,5 miljoen frequente e-shoppers. Daarnaast waren er nog 2,5 miljoen mensen die af en toe via internet shoppen. Dat waren er evenveel als in 2013. Ongeveer 2 miljoen internetgebruikers hadden in het afgelopen jaar niets online gekocht. De toename van het e-shoppen is ook terug te zien in de online omzet van de detailhandel, die in 2014 ruim 11% hoger was dan een jaar eerder.

Reizen en kleding zijn nog steeds de meest online gekochte producten en diensten. Ten opzichte van 2013 kochten vooral meer mensen goederen voor het huishouden -waaronder zowel meubels, wasmachines als speelgoed vallen- een stijging van 31 naar 39%. Ook levensmiddelen, cosmetica en schoonmaakproducten werden vaker op internet aangeschaft.

E-shoppers gebruiken verschillende manieren van betalen voor hun online aankopen. Vrijwel iedereen (92%) heeft hier in 2014 internetbankieren voor gebruikt. Ruim vier op tien gebruikten (ook) wel eens de creditcard, en drie op de tien betaalden contant of via een bankoverschrijving. De prepaid card en e-wallet werden nauwelijks gebruikt.

De overgrote meerderheid van de Nederlandse e-shoppers kocht in 2014 bij aanbieders uit eigen land: 94%. 28%t Kocht daarnaast (ook) goederen of diensten uit andere EU-landen. Een vijfde kocht producten van buiten de EU.



Links

www.cbs.nl

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, economie, online, verkoop, winkel, winkelen, retail, shop, shoppen, internet, cijfers

Gerelateerd nieuws
Nieuwe commisaris EK retail
Ondernemer Paul Berden van de bekende winkelketen Berden uit Venlo-Blerick treedt toe tot Raad van Commissarissen van EK Retail.
lees verder
Ruim 3% groei detailhandel
De Nederlandse detailhandel heeft ruim 3% meer omgezet in maart, zo meldt het CBS. Meubels en woninginrichting daalden in omzet.
lees verder
 
Nieuwe directeur Kees Smit
lees verder
Casa failliet
Woonwinkelketen Casa is dinsdag officieel failliet verklaard. De Nederlandse winkels zijn woensdagochtend niet meer opengegaan. Een dramatische wending, maar geen onverwachte, sinds het faillissement van het Belgische moederbedrijf in maart.
lees verder
Carlo van Groter in Wonen
Een interessant gesprek met Carlo Heinemans, manager woninginrichting van de complete interieurzaak ('woonzinnig compleet') Groter in Wonen in Gronsveld.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden