Meer omzet, minder volume in september

Maandag 31 oktober 2022

De Nederlandse detailhandel heeft in september 5,3% meer omgezet dan in september 2021, meldt het CBS. Het verkoopvolume was echter 3,5% lager. De omzet van de foodsector groeide met 7,3%, die van de non-foodsector met 4,7%.
Meer omzet, minder volume in september
Meer omzet, minder volume in september Meer omzet, minder volume in september

De omzetcijfers zijn gecorrigeerd voor de samenstelling van koopdagen in september. Op sommige dagen van de week wordt meer verkocht dan op andere dagen. Zonder deze correctie was de omzet van de detailhandel 5,9% hoger dan in september 2021 (grafiek 1).

 

De omzet van de non-foodwinkels groeide in september 2022 met 4,7%. Het volume (de voor prijsveranderingen gecorrigeerde omzet) was 2,9% lager dan een jaar eerder.
De winkels in schoenen en lederwaren, de winkels in kleding, de drogisterijen, de winkels in consumentenelektronica en witgoed, de winkels in doe-het-zelfartikelen (inclusief keukens en vloeren) en die in meubels en woninginrichting hebben in september meer omgezet dan in september 2021. Daarentegen hebben de winkels in recreatieartikelen in september minder omgezet (grafiek 2).

 

De online omzet was in september 5,7% hoger dan in september 2021. Webwinkels (als hoofdactiviteit verkoop via internet) hebben 0,7% meer omgezet. De online omzet van winkels waarvan de verkoop via het internet een nevenactiviteit is (multi-channelers), groeide met 12,2%. Van alle deelbranches lag de online omzet in september 2022 hoger dan in september 2021 (grafiek 3).




Links

www.cbs.nl

Tags

Nieuws, interieur, wonen, woning, wonen, woninginrichting, vertrouwen, economie, indicator, consumptie, consument, uitgaven, bestedingen, consumentenvertrouwen, koopbereidheid, omzet, detailhandel, woninginrichting, retail, winkel, prijzen, shop, outlet, webwinkel, online, non-food, duurzaam, duurzame consumptiegoederen, #cbs

Gerelateerd nieuws
Zeegers na ruim 70 jaar failliet
Aan een lange geschiedenis in de Nederlandse bodyfashionbranche is een einde gekomen. C. Zeegers Mode Agenturen, handelend onder de naam Zeegers Fashion Specialities, is failliet verklaard.
lees verder
Nieuwe fase Koenig+Neurath
König + Neurath heeft de zelfbeheerde insolventieprocedure succesvol afgerond. De Duitse fabrikant van kantoor- en projectmeubilair hervat de normale bedrijfsvoering en richt zich op verdere ontwikkeling en digitalisering.
lees verder
 
Opgefrist kleurenpalet First
lees verder
Cosentino A'dam vernieuwd
De vernieuwde showroom in Amsterdam van Cosentino, leverancier van plaatmateriaal, biedt nog meer inspiratie voor keuken-, badkamer- en interieurontwerp.
lees verder
Spiegeltje, spiegeltje.. van chocola
Deknudt Mirrors viert het jubileumjaar deze zomer met een zoete verwijzing naar Belgisch vakmanschap. Het bedrijf verrast klanten met gepersonaliseerde pralines in de vorm van hun eigen spiegels.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden