Meer omzet en vacatures detailhandel

Dinsdag 06 juni 2017

De Nederlandse detailhandel heeft in het eerste kwartaal 4,8% meer omzet geboekt dan in hetzelfde kwartaal van 2016. De verkopen (het volume) namen met 2,9% toe.
Meer omzet en vacatures detailhandel
Meer omzet en vacatures detailhandel

De verkopen in de foodsector namen met 1,2% toe, de non-foodsector met 3,4%. De omzet was in het eerste kwartaal 4,1% hoger. Hiermee houdt de non-foodsector de relatief hoge groei uit het vierde kwartaal 2016 (3,9%) vast.

Net als in voorgaande kwartalen profiteren de winkels in woninggerelateerde artikelen van de herstelde woningmarkt. De omzet van winkels in doe-het-zelfartikelen en keukens groeide met maar liefst 10,8%, de hoogste omzetgroei in elf jaar.

Fysieke winkels in consumentenelektronica hebben voor het negende kwartaal op rij omzetverlies en boekten 3,4% minder omzet. Ze ondervinden stevige concurrentie van webwinkels.

De online omzet van de detailhandel nam met 14,8% toe, multi-channelers +16,4, pure webwinkels +13,6%.

Naast de omzetgroei was het aantal openstaande vacatures (ca. 20.000) het hoogst van de afgelopen twintig jaar, zo meldt het CBS in de Kwartaalmonitor detailhandel.

 



Links

www.cbs.nl

Tags

Nieuws, interieur, wonen, woning, wonen, woninginrichting, vertrouwen, economie, indicator, consumptie, consument, uitgaven, bestedingen, consumentenvertrouwen, koopbereidheid, omzet, detailhandel, woninginrichting, retail, winkel, prijzen, shop, outlet, webwinkel, online, non-food, duurzaam, duurzame consumptiegoederen

Gerelateerd nieuws
Nieuwe editie Hospitality Design Days
Van 9 t/m 11 februari wordt de derde editie van de Hospitality Design Days (HDD) georganiseerd in Culemborg, met de deelname van 15 Nederlandse merken.
lees verder
Hoe kies je de beste laminaatvloer?
[Sponsored artikel] - Ben je toe aan een nieuwe vloer en overweeg je laminaat? Goede keuze! Laminaatvloeren zijn niet alleen stijlvol, maar ook praktisch en betaalbaar. Maar hoe kies je nu de beste laminaatvloer voor jouw huis?
lees verder
Effect van epoxy vloercoating
[Sponsored artikel] - Een epoxyvloer is enorm populair geworden. Dat is niet zonder reden. De vloer valt direct op: strak, glanzend en naadloos, en tegelijkertijd verrassend praktisch.
lees verder
 
Nieuwjaarsborrel In
lees verder
Consumentenvertrouwen blijft gelijk
Het vertrouwen van consumenten is in december even negatief als een maand eerder, meldt het CBS. Het consumentenvertrouwen blijft in december staan op -21. Het oordeel over het economisch klimaat verslechtert iets, terwijl de koopbereidheid een fractie verbetert.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden