Maison & Objet premičre bioplastic stoel

Maandag 26 januari 2015

Renawble, her- en vernieuwbaar is in. Afgelopen weekend vond tijdens Maison & Objet in Parijs de marktintroductie plaats van een geheel uit bioplastic vervaardigde stoel. Nog tot en met 27 januari te zien in beurscomplex Paris Nord Villepinte: de Kuskoa Bi door ontwerper Jean Louis Iratzoki voor de Franse fabrikant Alki.
Maison & Objet premičre bioplastic stoel
Maison & Objet premičre bioplastic stoel Maison & Objet premičre bioplastic stoel Maison & Objet premičre bioplastic stoel

De Franse producent Alki claimt dat het de eerste geheel uit bioplastic vervaardigde stoel is. Bioplastic is een polymeer met vergelijkbare kenmerken en eigenschappen als plastic (dat is gemaakt van niet-hernieuwbare fossiele brandstoffen). Bioplastic kan worden geïnjecteerd, geëxtrudeerd en thermogevormd maar is gemaakt van honderd procent plantaardige, hernieuwbare bronnen (zoals suikerbieten, maïs, zetmeel en suikerriet). Dit biobased polymeer is volledig recyclebaar en zijn organische eigenschappen betekenen dat hij naderhand ook weer biologisch afbreekbaar is.
Een ander belangrijk milieuaspect ligt in zijn verminderde ecologische voetafdruk. Bioplastic productie resulteert namelijk in een vermindering van de uitstoot van broeikasgassen.

Meer over de productinnovaties en trends tijdens Maison & Objet 2015, binnenkort op www.interieurjournaal.com en in Vaktijdschrift Ons Huis.



Links

www.alki.fr

Tags

stoel, bioplastic, recyclebaar, beurs, event, evenement, interieur, decoratie, accessoires, stoffen, parijs, stof, bekleding, Maison, Objet, MaisonObjet

Gerelateerd nieuws
Festival Interieur 2026
Festival Interieur, georganiseerd door In, is terug in 2026, met diversiteit & positiviteit in Het Schoenenkwartier te Waalwijk.
lees verder
Interluebke krijgt nieuwe eigenaar
Voor de Duitse meubelfabrikant Interlübke is een oplossing gevonden na het faillissement van eerder dit jaar. De Langenhorst Group uit Rietberg neemt het designmerk over en wil de langetermijnontwikkeling veiligstellen.
lees verder
 
Bonaldo viert 90 jaar
lees verder
Heaps & Woods: tijdloos design
Heaps & Woods, onderdeel van Suite Wood, presenteert de collectie Forever Furniture: tijdloze meubels die zijn ontworpen om generaties mee te gaan en waarin natuurlijke materialen en vakmanschap samenkomen.
lees verder
A@W: Regenerative Architecture
Architect@Work keert op 9 en 10 september terug naar Ahoy. De vakbeurs staat dit jaar in het teken van 'Regenerative Architecture' en presenteert opnieuw een selectie van productinnovaties, lezingen en materiaaloplossingen.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden