Lichte omzetdaling detailhandel woninginrichting

Dinsdag 15 april 2014

Volgens de gegevens van het CBS kwam in februari 2014 de omzet van de detailhandel iets boven het niveau van een jaar geleden uit (0,1 procent). De non-foodwinkels haalden bijna 1 procent meer omzet dan in februari vorig jaar. De omzet van winkels in woninginrichting liep iets terug.
Lichte omzetdaling detailhandel woninginrichting

Zij boekten een omzetdaling van twee procent. De winkels in consumentenelektronica (9 procent) en doe-het-zelfartikelen (5 procent) zagen hun omzet sterk toenemen. Voor de winkels in consumentenelektronica was dit de eerste omzetstijging sinds september 2012, voor de doe-het-zelfwinkels zelfs sinds januari 2012. Ook de textielsupermarkten wisten meer om te zetten dan een jaar geleden. De omzet van de winkels in huishoudelijke artikelen, bovenkleding en drogisterijen liep terug.

Postorderbedrijven en internetwinkels noteerden een omzettoename van 6 procent.

 

De prijzen in de detailhandel waren 0,3 procent lager, terwijl het volume 0,4 procent groter was. Bij de non-foodwinkels daalden de prijzen gemiddeld 0,5 procent, het volume was ruim 1 procent groter.

 

 

 

 



Links

www.cbs.nl

Tags

omzet, detailhandel, woninginrichting, winkel

Gerelateerd nieuws
Huishoudens kopen minder
De consumptie van Nederlandse huishoudens krimpt in februari, ook het volume in duurzame consumptiegoederen is dalend.
lees verder
Sterke groei woninginrichting februari
De Nederlandse detailhandel heeft 1,3% meer omgezet in februari 2026. De groei van meubel- en woninginrichtingswinkels is echter een stuk hoger.
lees verder
Overname afgerond
Overname Leen Bakker en Kwantum is afgerond en deze worden definitief overgenomen van Gilde Equity.
lees verder
25 jaar Textiellab
Het Textiellab heeft zich in 25 jaar ontwikkeld van experiment naar internationaal toonaangevend ontwikkelcentrum voor textiel, design
en innovatie.
lees verder
Negatiever economisch beeld
Het Economisch beeld in Nederland is iets negatiever in maart, vooral door grotere negativiteit bij de Nederlandse consument.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden