Licht uit voor Loddenkemper

Vrijdag 05 september 2025

Na meer dan een eeuw aan meubelproductie is er een einde gekomen aan Loddenkemper, de Duitse fabrikant van slaapkamer- en woonkamermeubelen uit Oelde. Het bedrijf heeft zijn activiteiten officieel beëindigd.
Licht uit voor Loddenkemper

In 2024 werd een faillissementsprocedure gestart. Hoewel er pogingen zijn ondernomen om Loddenkemper te redden met een investeerder, liep die herstructurering al snel spaak. In maart 2025 leek er nog licht aan het einde van de tunnel met de ondertekening van een overnameovereenkomst, maar de investeerder kwam kort daarna zijn verplichtingen niet na. In april werd definitief duidelijk dat er geen doorstart meer zou komen voor het bedrijf dat 130 jaar lang een vaste waarde was in de branche.

 

Volgens het management lag de oorzaak niet bij de marktpositie van het merk. Loddenkemper draaide naar eigen zeggen omzetmatig goed en beschikte over een gezonde orderportefeuille. Het merk genoot bovendien nog altijd brede waardering. Het waren vooral historische lasten die het bedrijf fataal werden.

 

Bij aanvang van de faillissementsprocedure werkten er nog 180 mensen bij Loddenkemper. Het merendeel van hen verloor zijn baan, terwijl een kernteam van circa 25 medewerkers tot eind augustus de laatste bestellingen afwerkte. In een afscheidsbrief benadrukte het management de inzet en toewijding waarmee die laatste fase werd doorlopen: 'Met trots, passie en bescheidenheid hebben we onze productieprocessen aangepast om zoveel mogelijk orders te kunnen verwerken.' 

 

Met de sluiting van Loddenkemper verliest de meubelindustrie een fabrikant met een lange traditie en herkenbare signatuur. Het management besloot het afscheid sober te houden: 'Met vriendelijke groet nemen we in stilte afscheid van Oelde.'



Links

www.loddenkemper.de

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, wonen, woon, woning, project, residentieel, meubel, tafel, bureau, buro, draaistoel, stoel, bank, werk, bed, ledikant, matras, boxsping, slaap, insolvenz, sluiting, failliet, faillissement, faling, insolventie, Insolvenz, bankruptcy, bankroet, neerleggen boeken, doorstart, overgenomen, overname, buy-out, curator, bewindvoerder, investeringsmaatschappij, investeringen, financiering, overgenomen, buyout, managementbuyout, #failliet, #loddenkemper

Gerelateerd nieuws
Himolla schrapt 175 banen
Himolla heeft met de ondernemingsraad overeenstemming bereikt over een belangrijk deel van het herstructureringsplan. In Taufkirchen verdwijnen 175 van de 714 banen en stopt de eindassemblage.
lees verder
 
3C op Möbelmeile en terug naar NL
lees verder
Omzetgroei Jysk in Benelux
Jysk verstevigt haar positie in Nederland tijdens jubileumjaar met een sterke omzetgroei en met wederom nieuwe winkels. Ook in België was er een forse omzetstijging.
lees verder
Herbenoeming commissaris EK
Nico Vanderveen is herbenoemd in Raad van Commissarissen EK Retail, waarbij hij zijn tweede termijn ingaat.
lees verder
 
Vij5 viert 20 jaar in Den Bosch
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden