Licht uit de Andes

Donderdag 09 juli 2026

Let’s Pause introduceert de nieuwe hanglamp Mikko. De lamp combineert traditioneel Colombiaans vlechtwerk met natuurlijke materialen en is gemaakt in samenwerking met ambachtsman Albeiro Camargo.
Licht uit de Andes
Licht uit de Andes Licht uit de Andes

Het Spaanse designmerk Let’s Pause breidt de collectie uit met Mikko, een hanglamp waarin ambacht en natuurlijke materialen samenkomen. De kap wordt met de hand geweven van fique, een plantaardige vezel afkomstig van een plant uit het Andesgebied.

 

Voor het vlechten gebruikt de Colombiaanse ambachtsman Albeiro Camargo de traditionele Guane-techniek. Deze weefmethode uit de regio Santander in Colombia wordt uitgevoerd op een handmatig weefgetouw en staat bekend om de stevige structuur en herkenbare textuur. De techniek vraagt veel tijd en precisie, waardoor iedere lamp kleine verschillen vertoont.

 

De lampenkap bestaat uit een dubbele laag geweven materiaal. Aan de rand blijft de structuur van het vlechtwerk zichtbaar, als verwijzing naar het handmatige maakproces. Bovenaan de lamp zijn twee natuurlijke elementen verwerkt: de peulen van de Monkey pot tree (Lecythis zabucajo), een boomsoort uit de tropische regenwouden van Zuid-Amerika. Deze harde, houtachtige vruchten krijgen hiermee een nieuwe functie als decoratief onderdeel van het ontwerp.

 

Ook de gevlochten leren bol waarmee de hoogte van de lamp kan worden aangepast, wordt met de hand gemaakt door Camargo. Volgens Let’s Pause past Mikko binnen de zoektocht van het merk naar de verbinding tussen hedendaags design, oude technieken en natuurlijke materialen. Door de open structuur van de geweven vezels verspreidt Mikko een warm en gefilterd licht. De hanglamp is toepasbaar als losse lamp, maar kan ook gecombineerd worden in groepen boven bijvoorbeeld een bar, in een hal, slaapkamer of badkamer.

 

Let’s Pause werd in 2013 opgericht in Barcelona en werkt samen met ontwerpers en ambachtslieden aan collecties waarin natuurlijke materialen en traditionele technieken centraal staan.



Links

www.letspause.es

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, woon, woning, project, kantoor, meubel, meubelen, kantoormeubel, office, meubelfabrikant, stoel, fauteuil, bank, chaise longue, armstoel, zitplek, zitmeubel, lounge, kerst, eettafel, stoel, accessoires, verlichting, #letspause

Gerelateerd nieuws
Carl Hansen & Son vernieuwt iconen
Carl Hansen & Søn presenteert een vernieuwde CH24 Wishbone Chair, brengt de Scimitar Chair terug en introduceert de Begonya hanglamp. De drie noviteiten combineren klassiek Deens design met eigentijdse toepassingen.
lees verder
 
Nieuwe directeur Hubo
lees verder
Spoga+gafa blijft in juni
De outdoor beurs Spoga+gafa blijft ook de komende jaren in juni plaatsvinden. Na de editie van 2026 heeft Koelnmesse dit besloten, omdat dit tijdstip toch beter aansluit op de markt en wensen van de internationale tuinbranche.
lees verder
 
Biodesign ontmoet sculptuur
lees verder
Idd Cologne met designfestival
Idd Cologne gaat een samenwerking aan met het nieuwe Design Season Cologne. Samen met Orgatec moet eind oktober 2026 een gezamenlijke designweek ontstaan die de beurs, de stad en de creatieve sector dichter bij elkaar brengt.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden