Laura tegen trombose

Donderdag 13 oktober 2016

Vandaag, 13 oktober 2016, is het Wereld Trombose Dag. Ter gelegenheid daarvan heeft Ahrend de fauteuil Laura in productie genomen.
Laura tegen trombose
Laura tegen trombose Laura tegen trombose

De Laura is een fauteuil met een bijzonder verhaal. Laura Brussaard studeerde Product Design aan de Hogeschool van Amsterdam en is door het gebruik van de anticonceptiepil in combinatie met een erfelijke afwijking op 17-jarige leeftijd overleden.
Een onschuldig griepje bleek veel meer dan dat: een kwaadaardig gevolg van het gebruik van de anticonceptiepil in combinatie met een erfelijke afwijking. Een trombose leidde tot een longembolie en na vier dagen tot een fatale hartstilstand.

In de eerste maanden van haar studie had Laura een stoel ontworpen die omkeerbaar is met een verschil in zithoogte, voor zowel kinderen als volwassenen. Haar schets is nu uitgewerkt door medestudenten en designer Bas Pruyser en samen met Koninklijke Ahrend verder ontwikkeld tot een prototype dat uiteindelijk tot leven is gekomen in De Laura.

De opbrengst van de stoel gaat volledig naar Stichting Project Laura. Deze stichting zet zich in om bewustwording rondom het gebruik van de pil, en het daarmee verhoogde risico op trombose, te vergroten.

 



Links

www.ahrend.com
www.ahrend.com/delaura
www.stichtingprojectlaura.nl

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, project, kantoor, hospitality, institutioneel, meubel, bank, sofa, stoel, bureaustoel, zitmeubel, tafel, bureau, werkplek, kast, archiefkast, rolladen, lounge, architect, design, binnenhuis, ontwerp

Gerelateerd nieuws
 
Ada krijgt nieuwe eigenaar
lees verder
Meer omzet, minder verlies Xenos
Uit de jaarcijfers van Xenos blijkt dat de omzet vorig jaar is toegenomen, maar dat er nog steeds verlies wordt geleden.
lees verder
Himolla schrapt 175 banen
Himolla heeft met de ondernemingsraad overeenstemming bereikt over een belangrijk deel van het herstructureringsplan. In Taufkirchen verdwijnen 175 van de 714 banen en stopt de eindassemblage.
lees verder
 
3C op Möbelmeile en terug naar NL
lees verder
Omzetgroei Jysk in Benelux
Jysk verstevigt haar positie in Nederland tijdens jubileumjaar met een sterke omzetgroei en met wederom nieuwe winkels. Ook in België was er een forse omzetstijging.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden