Kritisch op voorjaarsnota - plannen

Donderdag 17 april 2025

Er zijn zorgen over jeugdloonplannen van de Nederlandse regering bij de brancheverenigingen Inretail, KHN, RND, CBL en het Vakcentrum.
Kritisch op voorjaarsnota - plannen

Nederlandse werkgevers in de detailhandel en horeca reageren kritisch op de voorgenomen plannen voor stijging van het wettelijk minimumjeugdloon. 'Het verhogen van lonen voor hoofdzakelijk scholieren en studenten, voor wie dit meestal een bijbaan is, pakt verkeerd uit. Vermijd maatregelen die inflatie verder in de hand werken en voor werkgevers opnieuw tot een forse verhoging van loonkosten leiden,' stellen Inretail, KHN, RND, CBL en het Vakcentrum.

 

'In wat door de coalitie tot nu toe bekend gemaakt is, zitten positieve signalen voor huurders, consumenten en gemeenten. Werkgevers in de detailhandel en horeca vrezen echter voor nog meer druk op hun toekomst. Het verhogen van het wettelijk minimumjeugdloon per 2027 is een verkeerde ontwikkeling,' luidt hun gezamenlijke reactie.

 

Vakbonden en werkgevers moeten in hun cao zelf afspraken kunnen maken over de lonen voor jongeren met hoofzakelijk een bijbaan. Ook kunnen zij gerichte afspraken maken voor medewerkers vanaf 18 jaar met een afgeronde opleiding en voor wie het nodig is om hun bestaanszekerheid te vergroten.

 

'Bestaanszekerheid voor jongeren vanaf 18 jaar pak je niet aan door de lonen voor àlle jongeren te verhogen. Dit kabinet moet het brede effect van dergelijke maatregelen in beeld brengen en beter kijken waar het probleem nu echt ligt. Dagelijkse uitgaven worden voor consumenten door een algemene verhoging van het jeugdloon flink duurder. Dat bedreigt de bestaanszekerheid van ondernemingen en daarmee de instandhouding van voorzieningen, ook in de regio.' De werkgevers vinden het verstandiger om de belasting op arbeid te verlagen.



Links

www.inretail.nl
www.khn.nl
www.rndweb.nl
www.cbl.nl
www.vakcentrum.nl

Tags

nieuws, interieur, akkoord, voorjaarsnota, regering, branchevereniging, jeugdloon, cao, kritiek, inflatie, effect, jongeren, minimum, jeugdloon, consumenten, prijzen, wettelijk, bijbaan, #inretail, #khn, #rnd, #cbl, #vakcentrum

Gerelateerd nieuws
Meubelbeurs 2025: klaar voor groei
De Meubelbeurs Brussel 2025 krijgt vorm en zet grote stappen vooruit. De hallen zijn voor meer dan 90% gevuld, met een aanbod dat sterker en veelzijdiger is dan ooit.
lees verder
 
Spoga+Gafa 2025 weg naar toekomst
lees verder
Waarom Trendz Najaar 2025 bezoeken?
[Sponsored artikel] - We geven je graag drie redenen waarom je het inkoop- en inspiratiemoment van Trendz 2025 eind augustus in Gorinchem niet wilt missen.
lees verder
Flexa4dreams failliet
Flexa4dreams, producent van kindermeubelen, heeft faillissement aangevraagd na jaren van verlies. Dat meldt de website Wood Supply.
lees verder
 
Faillissement Riviera Maison
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden