Koningin Maxima bezoekt HMC

Vrijdag 22 september 2023

Hare Majesteit Koningin Máxima bracht op donderdagochtend 21 september een werkbezoek aan het Hout- en Meubileringscollege (HMC) in Rotterdam.
Koningin Maxima bezoekt HMC
Koningin Maxima bezoekt HMC Koningin Maxima bezoekt HMC Koningin Maxima bezoekt HMC

Het bezoek van de Nederlandse koningin Máxima gisteren, wat al eerder was aangekondigd, stond in het teken van praktisch ondernemerschapsonderwijs en duurzaamheid binnen het onderwijs. De Koningin gaf aan onder de indruk te zijn van het vakmanschap bij het HMC 

 

Locatiedirecteur Marjolein Hesselink ontving Máxima en nam haar mee naar het studiecentrum. De Koningin ging hier in gesprek met studenten van diverse niveaus. Ze merkte op dat het fijn is dat je binnen het HMC ook kan doorstromen naar een volgend niveau.  

 

In de woonwinkel ontmoette de Koningin diverse oud-studenten en docenten. De Koningin was zeer geïnteresseerd in al het werk van de studenten en hun ervaringen met ondernemen. Ze merkte op dat er voorheen minder aandacht was voor vakmanschap. Er is nu meer aandacht en dat is ook nodig gezien de schaarste bij praktische beroepen.

 

De Koningin kreeg ook een rondleiding door de school. In alle hoeken van de school probeerden studenten en medewerkers een glimp op te vangen van de Koningin. Enkele studenten hadden geluk en mochten een selfie met haar maken! De Koningin nam de tijd om gesprekken aan te gaan en vragen te stellen aan de studenten in de lokalen. 

 

Het werkbezoek werd afgesloten met een bezoek aan het tiny house wat zelf ontworpen en gemaakt is door HMC studenten. Hierna volgde een gesprek over duurzaamheid. Drie studenten vertelden enthousiast over hun meesterstukken. Johannes vertelde over zijn wieg met inlands hout die generaties mee kan gaan en Ruby liet vol trots haar meubel zien wat gemaakt is van eigen spijkerbroeken. De Koningin vond het goed om te zien dat er steeds meer meiden de techniek in gaan.  

 

Het HMC laat weten het een eer te vinden om de Koningin te ontvangen. Men merkte dat de Koningin bewondering had voor onze vakschool, oog had voor het vakmanschap en zeer geïnteresseerd was!



Links

www.hmcollege.nl

Tags

nieuws, interieur, opleiding, vakschool, bezoek, koningin, ambacht, vakmanschap, MBO, doorstroming, BBL, BOL, interieurvakman, meubelmaker, interieuradviseur, studenten, alumni, tinyhouse, gesprekken, meesterstukken, #hmc, #hmcollege, #interieurvakman

Gerelateerd nieuws
Idd Cologne 2025: designstad Keulen
Met Idd Cologne heeft de internationale interieurbranche er dit najaar een nieuw evenement bij. Van 26 tot en met 29 oktober verandert Keulen in een open podium voor hedendaags interieurdesign, verspreid over circa 25 locaties in de stad.
lees verder
 
Omzetgroei Jysk
lees verder
Samenwerking B&C en Keje
B&C Raamdecoratie en Keje Dronten slaan handen ineen: de horren van laatstgenoemde zijn binnenkort verkrijgbaar bij B&C.
lees verder
 
High-end design op Spoga+gafa
lees verder
Contractmarkt op Meubelbeurs
De Meubelbeurs Brussel (2-5 november), zet een volgende stap in haar ontwikkeling en richt zich steeds nadrukkelijker ook op andere doelgroepen binnen de interieurbranche. Met name de hospitality- en projectmarkt krijgen in 2025 een prominente plek.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
-28-09-2025
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden