Koningin Maxima bezoekt DDW

Dinsdag 25 oktober 2016

Koningin Máxima bezocht op dinsdag 25 oktober 2016 de vijftiende Dutch Design Week (DDW) in Eindhoven.
Koningin Maxima bezoekt DDW
Koningin Maxima bezoekt DDW

‘The making of’ is het thema van deze vijftiende Dutch Design Week (DDW) die afgelopen zaterdag van start ging en staat daarmee in het teken van het maakproces en de makers. Negen dagen lang (van 22-30 oktober) wordt het werk van zo'n 2.500 ontwerpers verspreid over 100 locaties tonen.

Máxima ging in gesprek met ontwerpers over de status van Dutch Design. Tevens bezocht ze het Klokgebouw, een van de hoofdlocaties van DDW. Daar bezocht zij de tentoonstelling The Making of Your World met werk van designers die de wereld willen verbeteren, de expo Mind the Step met werk van studenten van de drie Nederlandse technische universiteiten en sprak ze met ontwerpers op het Ketelhuisplein.

Een tiental ontwerpers waaronder Maarten Baas (ambassadeur DDW 2016), Jeroen van Erp, Thomas Widdershoven, Dave Hakkens, Christien Meindertsma en de organisatie van DDW spraken met Koningin Máxima over het gebied waarop design zich begeeft: tussen kunst, cultuur, markt en samenleving. Zoals Vrij Nederland het 15 oktober verwoordde: ‘Design houdt niet op bij een mooi vormgegeven product. Het is een mentaliteit geworden.’

De tentoonstelling The Making of Your World laat zien hoe producten in onze wereld worden bedacht, ontwikkeld en gemaakt. Eén van de curators van deze tentoonstelling, ontwerper Bas van Abel, ambassadeur DDW 2016, besloot zelf een duurzame telefoon te ontwikkelen. De kracht van zijn Fairphone is niet alleen het product zelf, maar vooral het verhaal dat hij ermee vertelt.
Ook stelt hij de vraag hoe bij productontwikkeling de balans moet zijn tussen economische en andere waarden. Tegelijk opent hij de discussie over de rol van de designer: gaat het alleen over de eindproducten of toch vooral over de onderliggende processen? Gaat het alleen over mooi of toch meer over wat we met zijn allen belangrijk vinden?

 



Links

www.ddw.nl

Tags

Nieuws, interieur, inrichting, woon, woning, wonen, awards, DDA, #DDW16, DDW, Dutch Design, Academy, Dutch Design Week, meubel, lamp, verlichting, stoel, ontwerp, design, museum, Design Academy, Eindhoven, week, Maxima, koningin, Máxima, bezoek, majesteit, koninklijk

Gerelateerd nieuws
 
Groei detailhandel in juni
lees verder
De Woonindustrie opent het seizoen
Het najaar begint met veel inspiratie tijdens de Najaarsvakdagen 2025 in De Woonindustrie. Het interieurplatform in Nieuwegein organiseert het evenement op 7, 8, 9, 15 en 16 september, met aandacht voor productnieuws, markttrends en netwerkkansen.
lees verder
 
Ode aan het aardse
lees verder
Nieuwe onderstellen Lotus
De Lotus-serie van LD Seating is uitgebreid met twee nieuwe onderstellen. Daarmee krijgt de populaire conferentiestoel, ontworpen door Martin Ballendat, nog meer toepassingen in onder meer werkplekken, hospitality-interieurs en woningen.
lees verder
Modint Awards
Modint, de Nederlandse branchevereniging voor textiel, zet innovaties Nederlandse textielsector in de spotlights met nieuwe awards
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden