Klant weer naar winkel

Maandag 24 mei 2021

Uit een analyse van Klarna (betaalprovider) blijkt dat de consument in de categorie huis & tuin direct weer naar de winkels is gegaan na de heropening. Dit geldt niet voor andere categorieën.
Klant weer naar winkel

Tuincentra, bouwmarkten en woonwinkels worden sinds de versoepelingen weer volop bezocht zo meldt Emerce op hun website. De online ervaring van de retailers kan toch moeilijk tippen aan de fysieke ervaring. Betaalbedrijf Klarna, partner van 16.000 webshops, heeft de effecten onderzocht van de heropening van de winkels en constateert dat veel consumenten in het digitale domein zijn blijven hangen. 


Ondanks de heropening van winkels blijft het aandeel ‘Kleding en Schoenen’ nagenoeg gelijk ten opzichte van de weken ervoor. De categorieën ‘Entertainment’ en ‘Elektronica’ hebben naar verhouding een groter aandeel in het percentage aankopen via Klarna dan voor de lockdown.Het aandeel sieraden en accessoires en gezondheid en beauty steeg juist bij webwinkels, al speelt Moederdag hier wel een rol.

 

Uit eerder onderzoek bleek dat shoppers toch weer graag mode wilden kopen in de fysieke winkel, maar in de cijfers is dat nog niet terug te zien. Het Klarna onderzoek werd uitgevoerd onder 9.000 consumenten in negen kernmarkten, waaronder Nederland. In Nederland werkten ruim 1.000 respondenten mee.



Links

www.emerce.nl
www.klarna.nl

Tags

Online, betaalprovider, onderzoek, bestedingen, huisentuin, sieraden, mode, consument, winkels, websites, #emerce, #klarna

Gerelateerd nieuws
Jurylid European Retail Award
RND-directeur Eus Peters treedt toe tot jury van de eind 2024 gelanceerde European Retail Award, een initiatief van EK-Retail voor erkenning van zelfstandige Europese retailers.
lees verder
 
De moderne Agora
lees verder
Beperkte volumegroei retail 2025
In 2025 heeft de Nederlandse detailhandel 3,6% meer omzet geboekt dan een jaar eerder. Het verkoopvolume was 1,6% hoger dan in 2024. De omzet van de non-foodwinkels groeide in 2025 met 3,6%.
lees verder
Overname door Beaulieu
De vloerbedekkingsfabrikant Beaulieu International Group breidt de activiteiten uit met een strategische acquisitie in Oostenrijk voor de garen-divisie.
lees verder
Keukeneiland blijft populair
[Sponsored artikel] - Een keukeneiland blijft populair bij de Nederlandse consument. Er is een groeiende vraag naar open opstellingen met centrale kookeilanden waarbij de keuken fungeert als centrale ontmoetingsplek.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden