Jaarverslag Geschillencommissie Wonen

Dinsdag 08 april 2014

Onlangs is het Jaarverslag 2013 van de Geschillencommissie verschenen. In 2013 nam de Geschillencommissie Wonen 1.077 klachten in behandeling, waarvan 860 in hetzelfde jaar ingediend. De commissie verzond 330 uitspraken. Hiervan werden 169 zaken onder leiding van een bemiddelingsdeskundige geschikt.
Jaarverslag Geschillencommissie Wonen

In een deel van de klachten hebben partijen alsnog geschikt. Daarnaast kon de commissie een aantal zaken niet verder behandelen, omdat de ondernemer niet was aangesloten of omdat de consument niet voldeed aan de formele voorwaarden van inname.
De meeste klachten waarover in 2013 uitspraak werd gedaan, hadden betrekking op zitmeubelen en keukens. Daarnaast ging een behoorlijk aantal klachten over vloerbedekking en slaapkamers. De overige klachten hadden onder meer betrekking op parket en badkamers.

Het financieel belang dat bij de klachten in het geding was, bedroeg gemiddeld € 3.883,-.
In 82% van de gevallen was de consument bij de zitting aanwezig om een mondelinge toelichting te geven. In 64% van de gevallen was de ondernemer aanwezig om het standpunt toe te lichten.
De consument liet zich in 26% van de gevallen bijstaan door een rechtshulpverlener. De ondernemer had in 4% van de gevallen rechtshulp.

Bij 330 klachten heeft de commissie uitspraak gedaan. In 103 gevallen werd de klacht gegrond bevonden. 27 klachten werden ten dele gegrond en 191 klachten werden ongegrond verklaard. Daarnaast werd in vier gevallen tijdens de zitting een schikking bereikt. De commissie heeft zich in vier gevallen niet-ontvankelijk geacht van de klacht kennis te nemen en heeft zich in één geval niet bevoegd geacht. De commissie kende in 49 gevallen een schadevergoeding toe. Gemiddeld bedroeg deze vergoeding € 2.683,-.



Links

www.geschillencommissie.nl

Tags

wonen, interieur, geschillen, meubel, interieurbekleding, vloer, parket, slaapkamer, woonaccessoire

Gerelateerd nieuws
Proposte goed bezocht
De inkoopbeurs voor stoffen Proposte in Como is weer afgesloten na drie dagen vol activiteiten met zelfde aantal bezoekers als voorgaande jaar.
lees verder
Onverwachte overname
Somnis Bedding koopt Aquinos Bedding, nadat eerder bekend werd dat Revor interesse had in overname van dit bedrijf.
lees verder
 
Trenddag: elke kamer een woonkamer
lees verder
Uitbreiding de Binnenhuisadviseurs
Smit Wonen in Sfeer, specialist in woontextiel uit Leiden, sluit zich aan bij het collectief van De Binnenhuisadviseurs.
lees verder
Michael naar Woonspecialist
Bij De Woonspecialist, een winkelformule van franchise-organisatie Comafin uit Goor, is een ervaren en bekende, nieuwe formule manager aan de slag gegaan.
lees verder

Ontvang het allerlaatste interieurnieuws dagelijks in uw mailbox!

Vul uw e-mailadres in en ontvang dagelijks het allerlaatste interieurnieuws van uw voorkeuren.

aanmelden
Aan de informatie op deze website kunnen geen rechten ontleend worden